Wybór drzwi wejściowych do domu wiąże się z wieloma dylematami. Pełnią one bowiem wiele ważnych funkcji. Odpowiadają za ochronę wnętrza domu, ale też powinni estetycznie komponować się z elewacją budynku. Szeroką ofertą drzwi zewnętrznych zapewnia P.H.U. Witex. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu? Jakie są najpopularniejsze rodzaje drzwi wejściowych?

Jak wybrać drzwi zewnętrzne?

Duża część właścicieli domów wybiera drzwi zewnętrzne wyłącznie na podstawie ich wyglądu oraz ceny. Są to jednak kryteria, które powinny odgrywać najmniejszą rolę. Drzwi wejściowe stanowią bowiem najważniejsze zabezpieczenie przed niepożądanym wtargnięciem. Dlatego przy zakupie warto zwrócić uwagę na materiał, z którego są wykonane oraz sposób ich otwierania. W przypadku wątpliwości pomoc w doborze zapewniają specjaliście z P.H.U. Witex. Jak wyjaśnia pracownik:

Sposób otwierania drzwi wejściowych jest kluczowy, jeśli chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa. Oferowane przez nas drzwi wyróżniają się nowoczesnymi rozwiązaniami, które wpływają na komfort mieszkania w domu jednorodzinnym.

Solidne i wytrzymałe drzwi mogą być również bardzo atrakcyjne pod względem wizualnym. Można je bez problemu dopasować do elewacji, a także stolarki okiennej, tak by tworzyły harmonijną całość.

Rodzaje drzwi zewnętrznych

Drzwi zewnętrzne podzielić można na kilka głównych kategorii. Jeśli chodzi o materiał, z którego zostały wykonane, wyróżnia się między innymi modele stalowe, z aluminium i drewna. Drzwi zewnętrzne stalowe i aluminiowe są cenione ze względu na świetne parametry antywłamaniowe.

Z kolei drzwi drewniane to świetny wybór dla osób, które stawiają na dobrą izolacyjność termiczną i akustyczną. Są one również bardzo wytrzymałe. Będą świetnie pełnić swoją funkcję przez wiele lat. Nie bez znacznie jest również ich strona wizualna. Drzwi z drewna należą do najbardziej estetycznych. Oprócz funkcji dekoracyjnej zapewnią również prywatność oraz poczucie bezpieczeństwa wszystkim domownikom.