Prace alpinistyczne są wykonywane w lasach, parkach, rezerwatach przyrody, a nawet w ogrodach. Dzięki usługom firmy Polmar jest możliwe leczenie chorych gałęzi i ich przycinanie. Pracownicy podczas pielęgnacji zieleni wykorzystują odpowiedni sprzęt adekwatny do warunków jak np. podnośniki koszowe oraz liny. 

Pielęgnacja zieleni – czym jest?

Pielęgnacja zieleni jest konieczna w ogrodach, ale nie chodzi tylko o przycinanie krzewów i przesadzanie roślin. Drzewa wymagają pomocy specjalistów, czyli alpinistów przemysłowych. W pracy wykorzystują oni podnośniki koszowe i liny oraz narzędzia, dzięki czemu mogą się bezpiecznie wspinać na kilka metrów. Dzięki profesjonalizmowi są w stanie zabezpieczać ludzi przed wypadkami oraz budynki przed uszkodzeniami, spowodowanymi przez gałęzie. Zakres usług firmy Polmar to nie tylko wycinka, ponieważ korony drzew wymagają formowania i rozluźniania. Dzięki alpinistom możliwe jest również zachowanie estetyki terenu, co wpływa korzystnie na samopoczucie osób w jego otoczeniu.

Usługi pielęgnacyjne wykonywane przez firmę Polmar

Wysokie i masywne drzewa, często wieloletnie doskonale się prezentują, więc nikt nie przypuszcza, że ich suche gałęzie mogą stwarzać jakiekolwiek zagrożenie dla ludzi. Alpiniści przemysłowi z Polmar usuwają je, by nie doszło do tragedii. Pielęgnacja zieleni obejmuje szereg innych usług, świadczonych przez firmę. Pracownicy wykonują m.in.: prześwietlania i redukcję koron drzew, usuwanie posuszu i konarów, frezowanie pni, zrębkowanie gałęzi. Warto zwrócić się do przedsiębiorstwa w celu uporządkowania zieleni.