Hale stalowe coraz częściej zastępują obiekty wznoszone przy pomocy tradycyjnych technik budowlanych. Prefabrykowane konstrukcje świetnie sprawdzają się jako wysoce funkcjonalne magazyny, hale produkcyjne bądź warsztaty. Ich montaż nie wymaga dużych nakładów czasowych i dobrze wpisuje się w ekologiczne trendy. Bogate doświadczenie w stawianiu hal stalowych posiada bez dwóch zdań przedsiębiorstwo Marstal-Gródek, które od początku swego istnienia stawia za priorytet satysfakcję klientów.

Montaż hal stalowych pod okiem specjalistów

Hale stalowe na dobre wpisały się w przemysłowy krajobraz. Ich poszczególne segmenty powstają w wyspecjalizowanych zakładach, a następnie są przywożone na plac budowy, gdzie składa się je w spójną całość. W pierwszej kolejności na uprzednio przygotowanych stopach fundamentowych budowany jest szkielet obiektu. Następna faza to montaż obudowy ściennej oraz dachowej, który zwykle trwa od kilku do kilkunastu dni. Od prawidłowości robót na tym etapie zależy nie tylko szczelność hali, ale i jej ogólna estetyka.

Pod względem wytrzymałościowym konstrukcje prefabrykowane w niczym nie ustępują obiektom murowanym, a ponadto skracają czas realizacji inwestycji do zbędnego minimum. Jak podkreśla przedstawiciel firmy Marstal-Gródek, przed którą montaż hal nie ma żadnych tajemnic:

Dzięki wieloletniemu stażowi w branży podejmiemy się nawet najbardziej wymagających zleceń. Bez względu na to, czy stawiamy sklep wielkopowierzchniowy, czy też budynek o przeznaczeniu gospodarczym, dokładamy wszelkich starań, aby szybko i sprawnie sfinalizować przedsięwzięcie. Dysponujemy wykwalifikowaną kadrą oraz rozbudowanym zapleczem sprzętowym, dzięki czemu możemy zapewnić wykonawstwo prac zgodnie z dokumentacją projektową. Inwestorzy mogą być pewni, że do budowy ich obiektów zastosowano wyłącznie atestowane materiały, które przeszły staranną obróbkę pod okiem spawaczy, ślusarzy oraz operatorów maszyn CNC.

Jakie są główne atuty hal stalowych?

Zaliczane do systemu lekkiej obudowy hale stalowe stanowią obecnie najtańszy sposób pozyskania nowej powierzchni i to bez większej ingerencji w środowisko naturalne. Każdy ich projekt jest opracowywany indywidualnie, uwzględniając takie czynniki jak przeznaczenie budynku, gabaryty użytkowe czy lokalizacja geograficzna.

Obiekty stalowe mogą mieć w zasadzie dowolne wymiary, a ich budowa odbywa się niezależnie od warunków pogodowych. Nie sprawiają one ponadto problemów z późniejszą modyfikacją, rozbudową bądź relokacją, zatem stanowią doskonałą opcję dla szybko rozwijających się podmiotów. Hale stalowe ceni się również za ponadprzeciętną wytrzymałość. Aby jeszcze poprawić parametry techniczne kluczowych komponentów takich konstrukcji, są one na etapie produkcji pokrywane dodatkową powłoką antykorozyjną.

Koszty eksploatacji hal stalowych nie muszą być wcale wysokie. Stosując odpowiednie materiały termoizolacyjne, np. wełnę mineralną, można bowiem znacznie zredukować energię potrzebną do ogrzania obiektu. Artykuły w formie okładzin stanowią jednocześnie dobre zabezpieczenie przed pożarem.