Gaz jest jednym z podstawowych surowców, jakie mają zastosowanie w motoryzacji, przemyśle, ale także gospodarstwach domowych. Z powodzeniem może zasilać tak samo systemy grzewcze, jak również kuchenki gazowe, wykorzystywane w kuchni. Jego atutami są stosunkowo niska cena i dostępność. Dlatego wiele osób decyduje się na montaż pieca, który zasilany jest tym typem paliwa, w swoim domu. Jednak niezbędna do tego celu jest instalacja gazowa.

Instalacja gazowa a przyłącze gazu – różnice

W przypadku obiektów jednorodzinnych można mówić o instalacji gazowej lub przyłączu gazu. Na terenie każdej miejscowości funkcjonuje gazociąg, który rozprowadza gaz do gospodarstw, które wykonały przyłącze. Innymi słowy, jest to kolejna odnoga gazociągu, która pozwala wykonać instalację gazową w danym obiekcie.

Instalacje gazowe wykonuje się w wewnątrz budynku. Najczęściej to system rur, który pozwalają na podłączenie pieca gazowego, jak też kuchenki. Istotne jest, że tego rodzaju elementy wykonać mogą wyłącznie osoby mające odpowiednie uprawnienia.

mówi specjalista z firmy Ewjol. Przedsiębiorstwo to ma siedzibę w Warszawie i od 1990 roku zajmuje się montażem instalacji gazowych oraz ich przeglądem.

Nowa instalacja czy modernizacja obecnej?

Wiele obiektów mieszkalnych posiada instalacje gazowe od wielu lat, czasem nawet kilkudziesięciu. Gaz stanowi substancję, która podatna jest na wysokie temperatury. Ulega w nich spalaniu. W przypadku zbyt dużego stężenia może dojść do jego wybuchu. Dlatego elementem podstawowym są czujniki, które pozwalają na wykrycie jego wycieku.

Jednocześnie dużo osób, w trosce o własne bezpieczeństwo, rozważa wymianę lub modernizację instalacji gazowej. Nowoczesna technologia pozwala na przeprowadzenie tego procesu w sposób skuteczny. Firma Ewjol wykorzystuje emulsję polimeryzującą, która zapewnia doskonałe uszczelnienie wewnętrzne poszczególnych elementów, jak rury doprowadzające surowiec do kotła grzewczego, czy kuchenki.