Nie ulega wątpliwości, że dom jednorodzinny, jako inwestycja na całe życie, powinien być wykonany z materiałów najwyższej jakości. Nie należy przy tym zapominać o walorach estetycznych, które to najczęściej będą poddawane krytyce. Jeżeli chodzi o wymiar wizualny, to wiele osiągnąć można, stosując podbitki oraz specjalistyczne obróbki blacharskie. Co warto o nich wiedzieć i czym sugerować się podczas ich zakupu?

Podbitki drewniane i PCV

Podbitka dachowa jest doskonałym rozwiązaniem na wykończenie przestrzeni pomiędzy ścianą budynku a wysunięciem połaci dachowe. Zasadniczo podsufitki można podzielić na dwa rodzaje. Wykonane z drewna naturalnego oraz z tworzyw sztucznych. Podbitki drewniane, choć zapewniają niezwykle szlachetny efekt, który szczególnie dobrze sprawdza się przy architekturze klasycznej, nie są pozbawione wad. O czym konkretnie mowa? Drewno naturalne należy zabezpieczyć odpowiednim impregnatem, który ochroni je przed degradacyjnym wpływem warunków środowiskowych. Niestety proces ten należy regularnie powtarzać co około 2 lata. Dobrą alternatywą mogą okazać się tutaj podbitki wykonane z PCV. Charakteryzują się wyglądem bardzo przypominającym drewno oraz łatwością montażu. Nie należy ich jednak traktować jako siding elewacyjny.

Podsufitki PCV cechują się bardzo niską odpornością na promienie ultrafioletowe, dlatego nadają się do założenia jedynie pod powierzchnią dachu. Dla uzyskania jak najlepszego efektu podbitkę PCV montuje się prostopadle do okapu. Sam materiał to jednak nie wszystko. Aby całość prezentowała się jak z obrazka, potrzebne jest profesjonalne wykonawstwo, które zapewnić mogą jedynie najlepsi fachowcy. Zdecydowanie należy do nich firma Brus-Pol, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz wykwalifikowanej kadrze pracowniczej od lat zapewnia inwestorom rzetelne wsparcie w zakresie budowy oraz remontów. Jak można jeszcze estetycznie wykończyć dom?

Obróbki blacharskie

Doskonałym sposobem na to, aby dom mógł prezentować się zjawiskowo, jest zastosowanie w odpowiednich miejscach estetycznych obróbek blacharskich. O jakim umiejscowieniu konkretnie mowa? Przede wszystkim chodzi o wykończenie okapu za pomocą obróbki deski czołowej oraz o wykończeniu szczytów dachu za pomocą wiatrownic. Z jakiego metalu powinny być wykonane obróbki blacharskie?

Tak naprawdę, ilu wykonawców, tyle teorii. Nie zmienia to jednak faktu, że doskonale do tego celu nadaje się ocynkowana stal powlekana. Idealnie sprawdzi się także aluminium, które dzięki swoim właściwościom, nie pokrywa się rdzą. Wszyscy ci, którym zależy na oryginalnym i jednocześnie niezwykle efektownym ozdobieniu domu, mogą wykorzystać do tego celu metale takie jak miedź lub tytan-cynk, zarówno w wersji naturalnej, jak i chemicznie patynowanej.