Podłoga podniesiona, określana jest również jako techniczna. To dość popularne rozwiązanie, wykorzystywane w miejscach użyteczności publicznej oraz w biurach, gdzie znajduje się duża ilość komputerów, a co za tym idzie, multum przeszkadzających kabli. W związku z tym niejednokrotnie stosuje się ją również w serwerowniach. Co ciekawe, można ją również wykorzystać w domu. Dlaczego warto wybrać takie rozwiązanie?

Podłogi techniczne — ogólna charakterystyka

Podłoga techniczna posiada konstrukcję modułową, warstwową. Składa się z płyt, które oparte są na konstrukcji wsporczej, czyli specjalnych słupkach. Płyty podłogowe wykonane są z materiałów mineralnych oraz drewnopochodnych. Mogą one powstawać również z tworzyw sztucznych, takich jak płyty żywiczno-wiórowe czy płyty gipsowe. Konstrukcja wsporcza montowana jest do stropu kołkami rozporowymi lub przy pomocy specjalnego kleju. W razie potrzeby istnieje możliwość wymiany konkretnej płyty podłogowej. Nie jest więc konieczna wymiana całego podłoża w przypadku uszkodzenia jej fragmentu. Montaż podłogi technicznej cechuje się tym, że jest suchy i oparty o dopasowanie jej gotowych elementów. Nie wymaga on żadnej wylewki czy też wykonywania mokrych prac.

Powody, dla których warto wybrać to rozwiązanie?

Dzięki zastosowaniu podłogi podniesionej możliwe staje się uzyskanie bezpośredniego dostępu do całej powierzchni podłogowej. Spodoba się to szczególnie estetom oraz osobom ceniącym wnętrza urządzone w stylu minimalistycznym. Pod przestrzenią podłogową można poprowadzić najróżniejsze instalacje, takie jak: elektryczna, telekomunikacyjna, telewizyjna, komputerowa, wodna, klimatyzacyjna czy alarmowa. Jednak, aby taka konstrukcja była niezawodna, konieczne staje się skorzystanie z usług profesjonalistów, jak firma Tim-Ex Północ.

Podłoga techniczna jest także bardzo funkcyjna pod względem przebudowy. Kasety podłogowe mogą mieć kształt okrągły lub kwadratowy. W dodatku jest to ciekawy element aranżacyjny, gdyż może zostać wykończona dowolnym materiałem.