Podstawowe elektronarzędzia w wyposażeniu firmy remontowej

Materiał partnera
2019-12-02

Założenie własnej działalności w branży remontowej wiąże się nie tylko z urzędowymi formalnościami. Jako profesjonaliści musimy zainwestować w podstawowe narzędzia, które umożliwią wykonanie zleconych prac. W wyposażeniu obowiązkowo muszą znaleźć się elektronarzędzia, czyli chociażby wiertarka, pilarka, jak również szlifierka. Dzięki nim usługi będą wykonywane terminowo oraz starannie. Najlepiej zakupu dokonać w sklepie elektrotechnicznym.

Wiertarki oraz wkrętarki

To bazowe elektronarzędzia, które muszą znaleźć się obowiązkowo w walizce każdej ekipy remontowej. Bez nich sprawne wykonanie wszelkich prac jest niemal niemożliwe. Wiertarka pozwala na szybkie wykonanie otworów pod wkręty lub kołki. Ponadto okazuje się niezwykle przydatna podczas przygotowywania różnego rodzaju zapraw, ponieważ zaopatrzona w mieszadło pozwala stworzyć ich jednolitą konsystencję. Do wiercenia w betonie przyda się sprzęt z opcją udaru. Należy także zaopatrzyć się w komplet niezbędnych wierteł o różnej wielkości. Niektóre modele posiadają także opcję wkrętarki. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić koszty zakupu osobnego elektronarzędzia, które stosuje się równie często podczas wkręcania oraz wykręcania między innymi śrub.

Szlifierka kątowa

Cechuje ją przede wszystkim wielofunkcyjność, stąd też musi mieć swoje szczególne miejsce w wyposażeniu profesjonalistów. Przy jej pomocy możliwa jest szeroka obróbka różnych materiałów – drewna, betonu, metalu etc. Pozwala zarówno na ich cięcie, jak i polerowanie, złuszczanie farb, a także szczotkowanie powierzchni. Wszystko dzięki wymiennym tarczom o odmiennym przeznaczeniu. Jest szczególnie pomocna podczas większych i bardziej skomplikowanych prac remontowych.

Wyrzynarka i przycinarka

Pozostając w dziedzinie cięcia, niezbędne okażą się również powyższe urządzenia. Wyrzynarka przyda się do podcinania oraz cięcia krzywoliniowego. Sprawdzi się, gdy zajdzie potrzeba precyzyjnej obróbki. Z kolei przycinarka to idealny sprzęt do docinania kafelków, glazury, terakoty lub paneli podłogowych. Takie oraz inne rodzaje elektronarzędzi można zakupić między innymi w hurtowni elektrotechnicznej Elektro-Technika, znajdującej się w Czarnkowie.

Pilarka

To rodzaj piły łańcuchowej, która nada się przede wszystkim do cięcia płyt wiórowych, drewna oraz różnych rodzajów materiałów drewnopodobnych. W zależności od potrzeb można wybrać pilarki spalinowe o większej mocy, akumulatorowe bądź elektryczne, które nadadzą się jedynie do obróbki niewielkich i niezbyt grubych elementów.

Opracowanie artykułu:

P.H.U. Elektro-Technika S.C. Paweł Komorowski Adam Komorowski

ul. Rzemieślnicza 2, 64-700 Czarnków wielkopolskie
e-mail
www