Drewniany dom letniskowy otoczony naturą to marzenie wielu osób mieszkających od wielu  lat w mieście. Wiele rodzin szukając miejsca na wakacje, wybiera właśnie takie zacisza otoczone przyrodą. Przy sprzyjających warunkach niektórym udaje się kupić piękną ziemię i zbudować na niej niewielki, ale wygodny dom. Coraz więcej osób zastanawiających się nad budową letniego lokum wybiera materiały drewniane np. od firmy Drewex.

Zalety konstrukcji z drewna

Każde z materiałów budowlanych ma swoje zastosowanie w określonych miejscach, warunkach atmosferycznych oraz regionach. Domy w górach różnią się architekturą od tych budowanych nad morzem. Materiał do budowy domku letniskowego powinien także być dobrany w zależności od tego, jakie warunki panują na terenie nieruchomości.

Drewno jest wybierane przez tych inwestorów, którym zależy na szybkim ukończeniu projektu. Szczególnie jeśli cały dom ma być pokryty drewnem budowlanym. Właściwie wykonane ocieplenie i izolacja znajdujące się pomiędzy powłoką zewnętrzną nieruchomości i ścianą wewnętrzną powinny wystarczyć, nawet jeśli warunki atmosferyczne są dość srogie. Dlatego też w polskich górach widać tak wiele chat z drewna.

Architektura niewielkich drewnianych domków letniskowych pięknie wpasowuje się w zieleń obszarów poza miastem. Spędzając czas wolny w domu z drewna, można delektować się naturalną atmosferą. Dobry materiał drewniany oraz poprawnie zainstalowana izolacja wraz z ocieplaniem, pozwalają cieszyć się wakacyjną rezydencją nie tylko latem, ale także w trakcie ferii zimowych.

Gdzie kupić drewno na budowę?

Zanim ruszy konstrukcja domu z drewna potrzebny jest projekt, stosowne pozwolenia, gotowość ekipy budowlanej oraz wystarczająca ilość materiału pod budowę. Wszystkie te warunki są ze sobą ściśle połączone. Architekt tworzący projekt doradzi klientowi, jaką ilość drewna należy przygotować, aby pokryć całą konstrukcję. Poza tym to, czy zakupiony materiał wystarczy, zależy od samego sposobu i wydajności wykonania.

Kolejną kwestią jest wytrzymałość oraz jakość materiału drewnianego. W celu wybrania jakości odpowiadającej wymaganiom inwestora najlepiej zgłosić się do tartaku Drewex. Kierując zapytania do tej firmy zajmującej się produkcją drewna na budowę, a także m.in. belek konstrukcyjnych i tarcicy, można liczyć na szeroki wybór oraz specjalistyczną poradę.

Zalety zakupu drewna w tartaku    

Klienci szukający drewna na budowę i zgłaszający się ze swoim zapytaniem do tartaku Drewex podejmują rozsądną decyzję. Pierwszą korzyścią, z jakiej można cieszyć się, dokonując zakupu u źródła, jest atrakcyjna cena.

Zgłaszając się do przedsiębiorstwa świadczącego usługi tartaczne, można spotkać specjalistów, którzy na co dzień zajmują się ściśle wybranym przez nich obszarem pracy stolarskiej. Dzięki temu można polegać na ich doświadczeniu i uzyskać szczerą poradę dotyczącą wyboru odpowiedniego materiału drewnianego oraz właściwej konserwacji.

Zaangażowanie w wyrób dobrej jakości oraz pasja tworzenia materiałów drewnianych jest odczuwalna we współpracy bezpośrednio z producentami tego rodzaju tworzywa. Warto docenić wieloletnie starania firm, proponujących dobrej jakości drewno, które może być wykorzystane zarówno do budowy jedynie konstrukcji z drewna, jak i wykonania całej nieruchomości.

Drewno kominkowo-opałowe w ofercie tartaku Drewex

Drewno kominkowo-opałowe to rodzaj drewna, które jest wykorzystywane jako paliwo do ogrzewania w piecach i kominkach. Jest to zwykle drewno twarde i suche, takie jak dąb, buk czy grab. Ważne jest, aby drewno było odpowiednio przygotowane - powinno być dobrze wysuszone i pozbawione kory. Tartak Drewex z siedzibą w Milewie-Szwejkach, na terenie województwa mazowieckiego oferuje wysokiej jakości drewno kominkowo-opałowe w różnych długościach i średnicach, dostosowanych do indywidualnych potrzeb klientów. Zapewnia również transport zamówionego towaru specjalistycznymi samochodami.