Posadzki żywiczne są niezwykle często używane w miejscach, gdzie podłoga jest narażona na bardzo intensywne użytkowanie oraz uszkodzenia mechaniczne. Jednym z takich miejsc są zakłady produkcyjne oraz hale magazynowe. Posadzki wykonane z żywicy poliuretanowej czy epoksydowej są odporne na działanie promieniowania słonecznego, posiadają właściwości antypoślizgowe, a oprócz tego, są niezwykle proste w utrzymaniu czystości. Poznaj ofertę Zakładu produkcyjno-usługowego Michał Dziedzic.

Czym charakteryzują się posadzki żywiczne?

We wszystkich miejscach, które narażone są na intensywną eksploatację, a także różne uszkodzenia mechaniczne, idealnie sprawdzą się wysokiej jakości posadzki żywiczne, które są odporne, trwałe i wytrzymałe. Współcześnie są jednym z najchętniej wybieranych sposobów wykończenia podłogi na różnych halach produkcyjnych oraz magazynowych. Ponadto, warto wspomnieć, że coraz więcej projektantów wnętrz nie przechodzi obojętnie wobec tego rodzaju posadzek i chętnie stosuje je do efektownego wykończenia balkonów, tarasów czy nawet wnętrz. Wszystko za sprawą nie tylko wykończenia i dobrych właściwości użytkowych, ale także walorów estetycznych, gdyż podłogi z żywicy są dostępne w niezwykle bogatej gamie kolorystycznej w ofercie Zakładu produkcyjno-usługowego Michał Dziedzic, przez co można z powodzeniem może dopasować je do danego stylu budynku.

Zdecydowanie się na posadzkę żywiczną jest bardzo trwałym, praktycznym i co najważniejsze prostym w utrzymaniu czystości rozwiązaniem. Dzięki braku spoin, wyeliminowany zostaje problem związany z gromadzeniem się w nich kurzu, piasku lub innych nieczystości. Dzięki właściwościom antypoślizgowym posadzki wykonane z żywicy sprawdzają się wszędzie tam, gdzie pracownicy mają do czynienia z płynnymi substancji, o które bardzo łatwo się poślizgnąć. Posadzki żywiczne dzielą się na poliuretanowe oraz epoksydowe. Te pierwsze cechują się wysoką wytrzymałością na uszkodzenia i odkształcenia, a także odpornością na promienie UV. Dzięki takim właściwościom ten rodzaj podłogi zachowuje się w stanie nienaruszonym przez wiele lat. W przypadku posadzek epoksydowych, dla uzyskania lśniącego efektu konieczne jest ich lakierowanie.

Jak wygląda proces wylewania posadzek żywicznych?

Żywica jest materiałem syntetycznym polimerowym składającym się z dwóch komponentów, jak płynna żywica oraz baza utwardzająca. Proces wiązanie rozpoczyna się po połączeniu ze sobą dwóch powyżej wymienionych składników. Aby móc ją wylać na powierzchnię, konieczne jest jej uprzednie wypoziomowanie za pomocą wylewek samopoziomujących. W zależności od specyfiki przeznaczenia, można dodać różne substancje uszlachetniające, które mogą poprawić określone właściwości. Pozwala to dostosować podłogi do rodzaju użytkowania, co gwarantuje najlepsze rezultaty. Korzystając z usług sprawdzonego Zakładu produkcyjno-usługowego Michał Dziedzic z Bydgoszczy można mieć pewność  odpowiedniego przygotowania podłoża i zabezpieczenia go przed wilgocią, a także usług na najwyższym poziomie, z zachowaniem dbałości o wszelkie detale estetyczne podłogi. 

Profesjonalne usługi

Zakład produkcyjno-usługowy Michał Dziedzic specjalizuje się w wykonywaniu oraz naprawie i renowacji posadzek żywicznych. W swojej ofercie firma ma również naprawę ubytków i pęknięć betonowych posadzek za pomocą materiałów z żywic syntetycznych. Regenerują zniszczone powierzchnie, stosując cienkowarstwowe systemy oraz profilują spadki posadzek w obiektach przemysłowych. W ofercie posiada także prace przy budowie i remontach mostów, wiaduktów czy kładek, wykonując izolacje i gruntowania z żywic syntetycznych.