Piasek, żwir i pospółka to podstawowe rodzaje surowców wykorzystywanych przy wznoszeniu domów jednorodzinnych. Trudno wyobrazić sobie realizację procesu budowlanego bez naturalnych kruszyw żwirowo-piaskowych. Sprawdźmy, co na temat zakresu zastosowań oraz charakterystyki materiałów mówi specjalista z firmy WIR.

Kruszywa budowlane – przegląd materiałów

Skalne materiały sypkie to podstawowy składnik różnego rodzaju betonów, zapraw murarskich i tynkarskich, a także podsypek pod płyty betonowe. W ofercie przedsiębiorstwa WIR znajdziesz wiele rodzajów kruszyw, w tym piasek (od najmniejszej granulacji do ok. 4 mm), żwir (4-63 mm) oraz pospółkę składającą się z piasku i żwiru. Piasek budowlany jest pozyskiwany jako kruszywo rzeczne o zaokrąglonym kształcie, bądź kopalniane, które ma bardziej kanciastą formę. Ziarna żwiru są natomiast lekko zaokrąglone, ale spotyka się także ostrzejsze żwiry kopalniane.

Kruszywo budowlane – jak wybrać odpowiednie?

Przed zakupem kruszyw do budowy domu jednorodzinnego należy zwrócić uwagę na ich jakość i parametry techniczne wskazane przez producenta. Materiały oferowane przez firmę WIR są składowane w bezpiecznych warunkach i chronione przed przedostawaniem się zanieczyszczeń z otoczenia. Przechowywane na podłożu betonowym lub folii nie ulegają zawilgoceniu i spełniają surowe normy techniczne. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów, firma oferuje transport kruszyw na plac budowy. Jeżeli chcesz przyspieszyć prace inwestycyjne i mieć pewność, że materiały zagwarantują optymalne wiązanie betonu, skorzystaj z usług przedsiębiorstw WIR.