Zarówno w walizce domowego majsterkowicza, jak i w wyposażeniu firm remontowych, wykończeniowych oraz budowlanych, powinno znaleźć się przynajmniej kilka rodzajów wierteł. Osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z pracami związanymi z wierceniem, powinny w pierwszej kolejności zapoznać się z rodzajami wierteł, ale również dowiedzieć, z jakich materiałów się je wykonuje. Wysokiej jakości wiertła można znaleźć w ofercie Centrum Technicznego DTS w Rumi.

Rodzaje wierteł

Do najbardziej popularnych wierteł zalicza się wiertła do betonu, które są nieocenioną pomocą przy wszelkiego rodzaju remontach oraz podczas prac budowlanych. Wykorzystuje się je zarówno w pracach dociepleniowych, jak i do powieszenia zdjęcia na ścianie czy też zamontowania oświetlenia na suficie. Dużą popularnością cieszą się również wiertła do drewna, które wykorzystuje się między innymi podczas produkcji mebli w zakładach stolarskich, ale również wtedy, kiedy w grę wchodzi wykonanie konstrukcji dachu. Nie można zapomnieć również o wiertłach do metalu. Z ich pomocą można wywiercić otwory w takich materiałach, jak aluminium, miedź czy mosiądz.

Z czego wykonane są wiertła?

Wiertła mogą być wykonane z różnorodnych materiałów. Do najczęściej spotykanych zalicza się wiertła wykonane ze stali szybkotnącej. Ich zaletą jest niezwykła precyzja, ale również prostolinijnością wiercenia, która ma wpływ na jakość otworu. Niektóre wiertła są powlekane warstwą z tytanu, który jest znany ze swojej wytrzymałości, ale również długowieczności. Powłoka tytanu to gwarancja jakości wiertła nawet wtedy, kiedy jest ono często używane. Na rynku można spotkać się również z wiertłami z powłoką kobaltową, które również charakteryzują się twardością oraz precyzją. Warto wspomnieć również o wiertłach diamentowych, dzięki którym możliwe jest uzyskanie precyzyjnych otworów, bez pęknięć, za to z gładkimi krawędziami.

Z dużym wyborem wierteł do każdego rodzaju powierzchni i wykonanymi z różnych materiałów można spotkać się w Centrum Technicznym DTS, które ma swoją siedzibę w Rumi, przy ulicy Dębogórskiej 50. To firma z trzydziestoletnim doświadczeniem w sektorze handlowym. Tak długi staż to nie tylko gwarancja bogatego asortymentu, ale również tego, że w markecie budowlanym w Rumi można spotkać się wyłącznie z produktami wysokiej jakości. Centrum Techniczne prowadzi sprzedaż  detaliczną i hurtową, a w jej ofercie można znaleźć także narzędzia, elektronarzędzia, akcesoria BHP, a nawet artykułu gospodarstwa domowego.