Szkło laminowane to materiał znajdujący szerokie zastosowanie w branży wnętrzarskiej. Jeżeli chcesz urządzić bezpieczne, a zarazem efektowne, wnętrza, warto skorzystać z możliwości, jakie dają klejone szyby. Sprawdźmy, co na temat wielowarstwowych tafli mówi pracownik firmy Albraf. W jaki sposób są wytwarzane i dlaczego są tak popularne wśród rodzin z małymi dziećmi?

Właściwości szkła klejonego – to warto wiedzieć!

Szkło laminowane składa się z cienkich tafli przezroczystego szkła, między którymi znajduje się żywica, folia polipropylenowa lub PVB. Jak wskazuje szklarz z zakładu Albraf, szyby mogą mieć kilka warstw w zależności od stawianych wymogów wytrzymałościowych.

Niewątpliwą zaletą tego materiału jest bezpieczeństwo. W przypadku stłuczenia nie dochodzi bowiem do odłamywania ostrych fragmentów, ponieważ przytrzymuje je warstwa pośrednia. Jedynym skutkiem uderzenia będą promieniste ślady spękań

– mówi pracownik firmy. Co za tym idzie, szkło klejone jest często stosowane w samolotach, samochodach, przy produkcji witryn sklepowych, oraz wszystkich miejscach, które są szczególnie narażone na ataki intruzów i uszkodzenia mechaniczne.

Szkło laminowane – dlaczego się opłaca?

Korzyści wynikające z instalacji laminowanych szyb nie ograniczają się do kwestii bezpieczeństwa. Jak zauważa specjalista z firmy Albraf, prawidłowo wykonane wyroby wielowarstwowe zapobiegają ucieczce ciepła, eliminują ryzyko przenikania promieniowania ultrafioletowego do wnętrza, oraz opóźniają procesy blaknięcia farb czy tapet. Co więcej, redukują problem oślepiania i tworzenia odblasków, dzięki czemu nie musimy zaciągać osłon, aby lepiej widzieć barwy na ekranie komputera czy TV. Ich struktura pozwala ponadto skutecznie wygłuszać dźwięki z otoczenia.
Nie zapominajmy także o względach dekoracyjnych – oferta producentów obejmuje szereg wzorów, kolorów i deseni, dzięki czemu z łatwością dobierzesz rozwiązanie aranżacyjne, które podkreśli wygląd domowych wnętrz.