Chociaż energia cieplna uchodzi głównie poprzez wyżej położone części budynku, nie można zapomnieć również o właściwej izolacji fundamentów. Chcąc ochronić konstrukcję przed wilgocią i wyeliminować mostki termiczne, warto postawić na sprawdzone materiały, do których zdecydowanie należy pianka poliuretanowa od Euro - Piana Wojciech Żerański. Sprawdza się ona zarówno w nowo budowanych obiektach, jak i budynkach, które mają już swoje lata i zmagają się z przemarzaniem fundamentów. Optymalne efekty uzyskamy, powierzając prace montażowe doświadczonej ekipie.

Rodzaje izolacji

W ramach fundamentów wykonuje się dwa odmienne rodzaje izolacji pianą PUR nanoszoną metodą hydrodynamiczną. Jak mówi przedstawiciel firmy Euro - Piana specjalizującej się w pracach remontowo-budowlanych: „Między ławami a ścianami aplikuje się izolację poziomą zapobiegającą kapilarnemu podciąganiu wody przez mury, jakie ma miejsce po opadach atmosferycznych. Izolacje pionowe, są z kolei nakładane głównie na ściany fundamentowe od strony gruntu, zabezpieczając je przed bocznym napływem wilgoci pochodzącej z gleby. Warto jednak wiedzieć, że śmiało można je wykonać także od wewnętrznej strony budynku.”

Poprawny montaż odpornego na odkształcenia materiału stanowi gwarancję obniżenia rachunków za ogrzewanie. Decydujący wpływ na koszt usługi ma grubość powłoki, jaką pragniemy pokryć powierzchnię. Wiele jednak zależy też wielkości ocieplanych obiektów oraz od tego, czy prace dotyczą istniejących, czy dopiero stawianych obiektów.

Korzyści z pianki PUR

Podobnie jak w przypadku innych części obiektu, wykonanie izolacji fundamentów pianką PUR przebiega niezwykle sprawnie. Jest to zasługa wygodnej metody natrysku pistoletem, dzięki której można liczyć na szybki progres prac. Doświadczeni fachowcy z Euro - Piana Wojciech Żerański w ciągu jednego dnia są w stanie przeprowadzić roboty na powierzchni przekraczającej nawet 250 metrów kwadratowych. Osiągnięcie takich rezultatów nie byłoby możliwe, stosując inne materiały, w tym płyty styropianowe lub polistyrenowe.

Błyskawiczny montaż to oczywiście niejedyna zaleta zamknięto-komórkowej pianki PUR. Fachowcy cenią ją również za niską absorpcję wody na poziomie 2%., która przekłada się na długą żywotność materiału w wilgotnym środowisku. Natryskiwana w ciekłej postaci dokładnie wnika w szczeliny, po czym wielokrotnie zwiększa swą objętość, niwelując ryzyko powstania tzw. mostków  termicznych.

Na korzyść pianki działa również jej gazoszczelność, przez co wykazuje właściwości antykorozyjne. Nie sposób pominąć faktu, że metodę natryskową przeprowadza się bez problemów także w przypadku nierównych fundamentów. Dla poprawnej aplikacji, specjaliści z Euro - Piana zalecają, aby tego typu zadania przeprowadzać w temperaturze nie niższej niż 7 stopni Celsjusza.

Specjaliści od ociepleń

Firma EURO-PIANA specjalizuje się się w izolacji i dociepleniach. Oferuje szeroki zakres usług, takich jak hydrodynamiczny natrysk pianką poliuretanową, napinane sufity oraz zabudowy z płyt kartonowo-gipsowych. W zależności od wymagań, stosowane są różne rodzaje piany poliuretanowej, takie jak otwarto- i zamkniętokomorowa, które są odpowiednie do zastosowania w różnych obszarach budownictwa. Dzięki temu, klienci mogą skorzystać z kompleksowych rozwiązań w zakresie izolacji termicznych, hydroizolacji oraz wykończenia wnętrz. Firma zajmuje się również pracami glazurniczymi i adaptacyjnymi na poddaszach.