Projekt wnętrza i jego realizacja przez profesjonalistów

Materiał partnera
2019-12-20

Wykonując remont wnętrz, czy wykończenie mieszkania albo domu chcemy, by wyglądało jak najlepiej. Jednocześnie jednak bardzo ważna jest dla nas cena robót budowlanych i materiałów. I tu bardzo często inwestorzy natykają się na problem, który ma bardzo proste rozwiązanie – ale niewielu z nich się na nie decyduje. Chodzi o zlecenie projektu wnętrz architektowi i o zlecenie mu nadzoru nad realizacją inwestycji.

Dlaczego warto zatrudnić projektanta wnętrz

Z pozoru wydaje się, że zatrudnienie architekta do projektowania wnętrz to tylko dodatkowy wydatek, ale to nieprawda. Wydatek wprawdzie jest, ale nieprzekraczający kilku procent całości inwestycji. A przy tym mamy do dyspozycji czyjąś wiedzę o planowaniu budżetu inwestycji, znajomość rynku materiałów budowlanych i umiejętności wyegzekwowania od ekipy budowlanej punktualności, sprawności i nienagannej estetyki wykonania. Wszystko to działa jeszcze lepiej, jeśli i projektant i wykonawca są z jednej firmy budowlanej. Dane statystyczne wskazują, że samodzielnie planując wykończenie domu znacznie niedoszacowujemy swój budżet. Poziom niedoszacowania wynosi nawet do 30%, przez co w pewnym momencie musimy zacząć decydować się na tańsze i gorszej jakości materiały, czy wręcz rezygnujemy z dokończenia części remontu, odkładając go na później. Przy udziale architekta wnętrz unikniemy tego rodzaju błędów.

Projektowanie wnętrz oznacza dobre roboty wnętrzarskie

Proces tworzenia projektu wnętrz zgodnego z twoim pomysłem architekt rozpoczyna od rozmowy. Pyta przede wszystkim o potrzeby użytkowników mieszkania oraz o ich finanse, a także o gusta. Dopiero na podstawie tych danych tworzy projekt. Architekt z firmy wykonawczo-projektowej Bud-Luks zawsze kilkakrotnie konsultuje projekt z klientem, zanim zacznie wdrażać go w życie. Działa też w oparciu o określony budżet. Nadzorując roboty wykończeniowe pomaga w uzyskaniu najlepszego efektu prac budowlanych i prac wykończeniowych w naszych wnętrzach. 

Opracowanie artykułu:

PPHU Bud-luks Łukasz Smeja

96-200 Rossocha 10/5 łódzkie
e-mail
www