Ogień potrafi w kilka chwil zniszczyć wszystkie przedmioty znajdujące się na jego drodze. To zdecydowanie jeden z najgroźniejszych żywiołów, dlatego w wielu miejscach stosuje się rozmaite zabezpieczenia, które mają chronić przed skutkami pożaru. Popularne są zwłaszcza tryskacze, których projektowaniem zajmuje się firma Viking PL, Zabezpieczenia Przeciwpożarowe z siedzibą w Gdańsku.

Jak działają instalacje tryskaczowe?

Instalacje tryskaczowe projektowane przez firmę Viking PL są rodzajem automatycznych urządzeń gaśniczych, które są nieocenioną pomocą w początkowym stadium powstania pożaru. Rewelacyjnie zapobiegają dalszemu rozprzestrzenianiu się ognia i zabezpieczają drogi ewakuacyjne, jak również mienie Klienta, co zapewnia zarówno ochronę dla ludzi jak i pomaga w uzyskaniu istotnych zniżek ubezpieczeniowych. Sposób działania tych systemów opiera się na pęknięciu szklanej ampułki tryskacza lub zamka topikowego blokujących wodę, co powoduje wypływ wody i uruchomienie instalacji pompowej.

Popularność tego typu systemów wynika m.in. z tego, że działają one jedynie tam, gdzie wystąpi pożar, zatem straty spowodowane działaniem wody są niewielkie. Dodatkowo zaprojektowane przez nas instalacje są całkowicie bezpieczne dla ludzi i środowiska oraz niezawodne i w pełni automatyczne, pod warunkiem, iż są prawidłowo serwisowane.

– dodaje pracownik firmy Viking PL. Znajdują zastosowanie m.in. w biurach, czy galeriach handlowych oraz wszelkiego rodzaju obiektach magazynowych i produkcyjnych.. Wspomniane przedsiębiorstwo jest w stanie przygotować projekt instalacji tryskaczowej zarówno podczas projektowania budynku, jak i dla powstałych już obiektów. Poza tym zawsze stara się, by tryskacze były dostosowane do wymagań i oczekiwań każdego Klienta, a to jest możliwe dzięki oferowaniu projektu w oparciu o różne europejskie i amerykańskie standardy projektowe instalacji tryskaczowych.

Projekt tryskaczy w rękach profesjonalistów

Jeśli zatem chcesz wyposażyć swój obiekt w instalację tryskaczową, która działa niemal natychmiast i bardzo dokładnie, to skontaktuj się ze wspomnianą firmą Viking PL, Zabezpieczenia Przeciwpożarowe. Podczas przygotowywania każdego projektu szczególnie dba o to, aby wykonany projekt instalacji był optymalny pod kątem kosztów montażowych i gwarancji skuteczności działania instalacji. Oprócz tego firma może przeszkolić przyszły personel techniczny w obiekcie oraz uczestniczyć w rozruchach zaprojektowanych systemów.