Drewniane podłogi cieszą się ogromną popularnością – nie tylko nadają pomieszczeniom elegancji, ale także są bardzo funkcjonalne. Niestety, wraz z upływem czasu mogą ulegać stopniowej eksploatacji. W szczególności, gdy są narażone na przenoszony pod butami piasek czy na przechadzanie się po deskach w szpilkach. Przeczytaj, po czym można stwierdzić, że nadszedł czas na renowację podłogi i dowiedz się dlaczego warto powierzyć to zadanie firmie „Podłogi”.

Kilka słów o renowacji podłóg drewnianych

Nie ulega wątpliwości, że każdy posiadacz drewnianej podłogi chciałby, by ta cały czas doskonale się prezentowała. A to jest możliwe tylko dzięki odpowiedniej pielęgnacji i podjęciu decyzji o renowacji, gdy tylko pojawią się pierwsze niepokojące symptomy. Jakie dokładnie? Wyjaśnił to jeden ze specjalistów z firmy „Podłogi”, której właścicielem jest Tomasz Łach.

Jednym z pierwszych sygnałów świadczących o tym, że już czas na renowację, jest matowienie i ścieranie się podłogi.  W końcu deski powinny cały czas pięknie się prezentować i lśnić. Poza tym, uwadze nie powinny umknąć zarysowania – w szczególności, gdy są duże i widoczne. Wtedy estetyka pomieszczenia jest znacznie zaburzona i z pewnością negatywnie wpływa na samopoczucie lokatorów. Renowacja jest też zasadnym pomysłem, gdy na podłodze pojawiają się wybrzuszenia czy odkształcenia.

Jak firma „Podłogi” przeprowadza proces renowacji?

Proces renowacji podłogi warto powierzyć doświadczonej, która na pierwszym miejscu stawia wysoką jakość i zadowolenie klienta. W województwach pomorskim i zachodnio-pomorskim dobrą renomą cieszy się firma Tomasza Łacha „Podłogi”. Klienci doceniają przedsiębiorstwo za profesjonalne doradztwo, terminowość i satysfakcjonujące efekty prac. Wynika to z faktu, że sam proces renowacji przeprowadzany jest dokładnie i kompleksowo:

  • oględziny – dzięki temu możliwe jest zaproponowanie najkorzystniejszej opcji na wykończenie i odświeżenie podłogi,
  • w przypadku odspojonych miejsc – firma może zaproponować podklejenie bez demontażu przy zastosowaniu specjalistycznych klejów,
  • w innych przypadkach - w zależności od potrzeby: cyklinowanie, szpachlowanie i lakierowanie lub olejowanie, barwienie czy wybielanie.

Kiedy ułożenie nowej podłogi to konieczność?

Niekiedy jednak zdarza się, że podłoga była zaniedbywana przez właściciela przez bardzo długi czas i jest w znacznym stopniu zniszczona. Wówczas może okazać się, że jej renowacja nie jest opłacalnym rozwiązaniem i lepiej będzie postawić na ułożenie nowej, drewnianej powierzchni. W tym też może pomóc firma Podłogi Tomasz Łach. Właściciel przedsiębiorstwa ma bowiem bardzo duże doświadczenie w branży, czego dowodem są zrealizowane w Skandynawii projekty (m.in. w norweskim Oslo czy w szwedzkich miastach: Goteborg i Malmo). Zatem, by mieć pewność, że ułożenie nowej podłogi to konieczność warto skontaktować się z tym specjalistą. Z pewnością trafnie oceni, jaka opcja będzie w danym przypadku najkorzystniejsza.