Wentylacja budynku jest obowiązkowy, a w systemie grawitacyjnym są wykorzystywane do jego konstrukcji pustaki wentylacyjne. Ich montaż jest prosty i szybki, można dowolnie konfigurować bryłę z pustaków, a sam system jest wydajny i bezpieczny. Produkcją prefabrykatów betonowych do wentylacji grawitacyjnej zajmuje się firma Gregbet.

Budowa systemu wentylacji budynku

Każdy budynek mieszkalny lub użytkowy musi posiadać właściwą wentylację ze względu na bezpieczeństwo i wymagania prawne. Odpowiednie przewody zapewniają cyrkulację, nawiewając świeże powietrza i pozbywając się zanieczyszczonego. Jedną z często wybieranych metod jest grawitacyjny kanał wentylacyjny zbudowany ze specjalnych pustaków, których działanie opiera się na prawach fizyki. Jak mówi pracownik firmy Gregbet:

Czyste powietrze dostaje się do pomieszczeń różnymi szparami, a zanieczyszczone wydobywa się przez specjalne zbudowane kanały wentylacyjne.

Rodzaje pustaków do wentylacji

Przy konstruowaniu grawitacyjnego przepływu powietrza w budynku, do dyspozycji są pustaki z kanałami wentylacyjnymi od jednego do czterech. Są one kompatybilne z kominami NK-S, NK-M, NK-DUO oraz NK-TURBO. Niewielkie wymiary zewnętrzne komina wentylacyjnego zbudowanego z pustaków oraz krótszy czas montażu dzięki dostarczonym prefabrykatom wpływa na to, że ten system góruje nad innymi. Elementy dodatkowe, które uwzględnia się w budowie optymalnego systemu wentylacyjnego to nierdzewne nasady lub kratki wentylacyjne.

Zalety pustaków wentylacyjnych

Pustaki wentylacyjne mają tę zaletę, że umożliwiają stworzenie różnorodnych konfiguracji, To zapewnia budowę optymalnego systemu odpowiadającego konkretnym potrzebom. Sam montaż jest szybki i prosty, według wcześniej ustalonych planów. W projekcie optymalnego systemu wentylacji można uwzględnić pustaki o różnej ilości kanałów, dokładnie takie, jakie będą potrzebne do swobodnej migracji powietrza. Kanał wentylacyjny zbudowany z pustaków jest zgodny z obowiązującym prawem dotyczącym bezpieczeństwa oraz spełnia normy termoizolacyjne.