Perony kolejowe muszą być nie tylko estetyczne i praktyczne, ale także spełniać szereg wymogów bezpieczeństwa. Jednym z nich jest zapewnienie odpowiedniego oświetlenia. Od niego zależy bardzo wiele, również i wygoda. Musi być właściwie zaprojektowane oraz wykonane. W toku eksploatacji peronu należy je również konserwować. Tego rodzaju zadanie warto zlecić firmie Pelczar Electric.

Projekt i obsługa oświetlenia dworca z firmą Pelczer Electric

Każda inwestycja rozpoczyna się od koncepcji, która potem jest realizowana w postaci projektu. Na tym etapie możliwe jest dokonanie wszelkich poprawek i usprawnień, szczególnie gdy można wszystko odpowiednio zwizualizować. W ten sposób łatwo wykryć, jakie miejsca będą niedoświetlone należycie, a w których będzie o jedną lampę za dużo. W obu sytuacjach stwarza się ryzyko wypadku, ale także powoduje dyskomfort pasażerów oraz obsługi dworca. Wykonawstwo projektu wraz z jego obsługą warto zlecić firmie Pelczar Electric Paweł Pelczar Karol Pelczar s.c.

Dbamy nie tylko o odpowiednią realizację zadania. Służymy również radą opartą o nasze doświadczenie właśnie w zakresie doświetlenia dworca. Warto o ten aspekt zadbać, ponieważ przekłada się na bezpieczeństwo wszystkich uczestników peronu

wyjaśnia ekspert.

Obsługa peronu

Zaprojektowanie i wykonanie to dopiero pierwszy etap prac. Obsługa oświetlenia peronów, którą świadczy firma Pelczar Electric to bardzo istotna część związana z eksploatacją tej części dworca. Konserwację należy przeprowadzać regularnie i szczególnie zlecać konkretne prace jak wymianę żarówki, lampy czy danej części układu, gdy zauważalne jest obniżenie wydajności, a przez to jakości strumienia świetlnego lub kiedy całość w ogóle przestanie działać. W ostatnim przypadku koszty okazują się o wiele poważniejsze niż przy regularnym serwisowaniu. Specjaliści przyjeżdżają z aparaturą, która pozwala szybko zlokalizować usterkę. To z kolei sprawia, że naprawy realizowane są szybko, bez specjalnych przerw stwarzających ryzyko wynikające z niedoświetlenia peronu.