Ogrodzenia, choć nie są elementem bezpośrednio związanym z konstrukcją budynku, mają ogromny wpływ na całościowe postrzeganie konkretnej posesji. Jako że znajdują się na zewnątrz, de facto przez cały czas narażone są na szkodliwe działanie trudnych warunków atmosferycznych, w tym przede wszystkim wilgoci i promieni słonecznych. Wpływ tych czynników w szczególności widać na ogrodzeniach, które mają już swoje lata. Jak poradzić sobie z tym problemem i dlaczego warto skorzystać z usług firmy Promark w zakresie malowania proszkowego?

Nieestetyczne ogrodzenie – czy trzeba wymienić na nowe?

Sprawę nieestetycznego ogrodzenia zasadniczo można załatwić na dwa sposoby. O czym konkretnie mowa? W pierwszej kolejności klienci mogą zdecydować się na zakup nowego, co oczywiście pociągnie za sobą dość odczuwalne koszty. Drugim, o wiele atrakcyjniejszym pod względem ekonomicznym rozwiązaniem, jest profesjonalnie przeprowadzona renowacja. Na czym konkretnie polega? Wszystko zaczyna się oczywiście od wizji lokalnej. Po dokładnych oględzinach i wycenie można przejść do realizacji prac. Rozpoczyna się ona zdarciem starej powłoki malarskiej z metalowego ogrodzenia.

Pod uwagę trzeba wziąć także fakt, że przez szereg lat, w niektórych miejscach korozja mogła wniknąć nieco głębiej. Aby poradzić sobie z tym problemem, fachowy stosują zabieg nazywany piaskowaniem. Nie tylko umożliwia on zdarcie wszystkiego, co zbędne, ale także powoduje, iż powstaje nowa, mocno chropowata powierzchnia, która zapewni nowej farbie znacznie lepszą przyczepność. Jeżeli zaś chodzi o samą technikę malowania, to stosuje się tutaj malowanie proszkowe. Dlaczego właśnie ta metoda jest najlepsza?

Renowacja ogrodzenia – malowanie proszkowe

Malowanie metodą proszkową uznawane jest za jedno z najlepszych rozwiązań. Proces ten niesie ze sobą wiele bardzo pożądanych przez inwestorów zalet. W pierwszej kolejności należy wspomnieć, iż malowanie proszkowe jest niezwykle wydajne. W zdecydowanej większości przypadków udaje się wykorzystać między 90 a 100% materiału, co w przypadku innych technik jest po prostu niemożliwe. Pomalowanie ogrodzenie metodą proszkową zapewnia mu także bardzo długą żywotność. Dzieje się tak dlatego, że w procesie polimeryzacji uzyskana powłoka staje się całkowicie odporna na korozję, chemikalia, wysoką temperaturę oraz uszkodzenia mechaniczne. Aby mieć pewność, że prace renowacyjne zostaną wykonane z troską o najmniejszy detal, warto powierzyć je najbardziej polecanym wykonawcom.

Zdecydowanie zalicza się do nich firma Promark, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu i wykwalifikowanej kadrze fachowców od lat zapewnia inwestorom kompleksowe wsparcie w zakresie montażu i renowacji ogrodzeń oraz kowalstwa artystycznego. Wszyscy klienci mogą liczyć zarówno na terminowość wykonywanych zleceń, jak i bardzo atrakcyjne warunki cenowe.

Jakie jeszcze usługi świadczy firma Promark?

Zakład działa na rynku od prawie 30 lat, a dokładnie od 1991 roku. Jego siedziba znajduje się w Ożarowie Mazowieckim. Specjalizuje się w lakierowaniu proszkowym. W ofercie tej firmy znajdziemy również

- malowanie elementów karoserii samochodowych,

- malowanie czerpni powietrza,

- malowanie słupków parkingowych,

- malowanie słupów oświetleniowych,

- malowanie ogrodzeń,

- malowanie felg.

Wybierając usługi Promark, można liczyć na wiele korzyści. Przede wszystkim malowanie proszkowe i lakierowanie mokre zapewniają doskonałą trwałość i odporność na czynniki atmosferyczne oraz mechaniczne. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, przedmioty pokryte farbą cechują się również wysoką estetyką i atrakcyjnym wyglądem.