Rusztowania wspierają proces powstania bądź modernizacji budynków o zróżnicowanym przeznaczeniu. Przydają się one również podczas prac wiązanych z konserwacją zabytków. Te z  racji swych nieregularnych kształtów wymagają zastosowania tzw. systemu modułowego. Tego typy rusztowania można wynająć od firmy Atkom, która od początku swego istnienia stawia za priorytet satysfakcję klientów.

Konstrukcje niezbędne do pracy na wysokości

Nie da się ukryć, że obiekty zabytkowe potrafią zrobić ogromne wrażenie. Aby służyły one kolejnym pokoleniom, należy je regularnie odnawiać w ramach przemyślanych zabiegów konserwacyjnych. Jako że takie prace odbywają się na wysokości, konieczność stanowi instalacja odpowiedniego systemu rusztowań. Montażem, wynajmem, a także sprzedażą tego typu tymczasowych konstrukcji zajmują się wyspecjalizowane podmioty, takie jak działająca na terenie Małopolski firma Atkom. Wieloletnie doświadczenie w branży, wykwalifikowana kadra, indywidualne podejście do zleceń, atrakcyjne ceny usług-wszystko to sprawia, że powyższe przedsiębiorstwo uznawane jest za solidnego partnera do współpracy.

Wybór systemu rusztowań

Leciwe obiekty świeckie i sakralne często odznaczają się niestandardową bryłą. Rusztowania wykorzystane podczas ich renowacji muszą być więc idealnie dopasowane do kształtu konstrukcji, aby zagwarantować wysoki komfort i poziom bezpieczeństwa ekipom budowlanym. Dobór właściwego systemu ma też na celu ochronę elementów architektonicznych przed ewentualnymi urazami mechanicznymi. Rusztowania ramowe, jakie stosuje się przy standardowych przedsięwzięciach, przy konserwacji zabytków nie zdadzą egzaminu. Jak tłumaczy przedstawiciel firmy Atkom z siedzibą w Brzesku:

Przy renowacji obiektów o charakterze zabytkowym warto postawić na lekkie i łatwe w montażu rusztowania modułowe.  Tworzą one bowiem wieloprzestrzenne konstrukcje, które pozwalają dotrzeć nawet w trudno dostępne miejsca. Nie sposób pominąć faktu, że cieszą się one dużym uznaniem również przy pracach z budynkami przemysłowymi. Śmiało można je wykorzystać ponadto do montażu scen potrzebnych do realizacji wydarzeń kulturalno-rozrywkowych.

Charakterystyka rusztowań modułowych

Rusztowania modułowe polegają na takim połączeniu stojaków z ryglami i stężeniami, aby punkty węzłowe rozmieszczone znajdowały się w regularnych odstępach. Chociaż bazują się one na rozwiązaniach, jakie znamy z klasycznych systemów ramowych, w przeciwieństwie do nich nie sprawiają żadnych kłopotów podczas modyfikacji. Bez wątpienia duża w tym zasługa licznych elementów uzupełniających,  w tym konsol czy ram gzymsowych. Poprawnie zmontowane rusztowanie modułowe jest stabilne i bezpieczne, pozwalając na realizację prac również wewnątrz budynków.