Można wyróżnić bramy: uchylne, segmentowe, roletowe, rozwierne. Stoisz właśnie przed decyzją wyboru jednej z nich? Warto dobrze przemyśleć, na jakich jej funkcjach Ci zależy. Te wszystkie rozwiązania oferuje firma Springer, która posiada szeroką ofertę. Warto jednak zastanowić, która opcja będzie najbardziej korzystna dla Ciebie. Ten artykuł Ci w tym pomoże.

Czym charakteryzują się poszczególne bramy garażowe?

Uchylne bramy garażowe są niezawodne. Ich budowa jest bardzo prosta.

Są one ocieplane od wewnątrz panelami PCV.

 – mówi ekspert. To zapewnia lepszą izolację akustyczną i termiczną. Ich używanie jest całkowicie bezpieczne. Warto wiedzieć, że do nich można zamontować dodatkowe drzwi przejściowe, przeszklenia, kratki wentylacyjne. Twój zjazd znajduje się tuż przy ruchliwej ulicy? Wejście segmentowe będzie najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku. Otwiera się ono pionowo i nie zajmuje miejsca na podjeździe. Springer oferuje także bramy roletowe i rozwierne. Te pierwsze mają zwartą budowę, brak prowadnic podsufitowych i pionowe prowadzenie płaszcza. Natomiast te drugie, dostępne w wersjach jednoskrzydłowych lub dwuskrzydłowych – wyposażone są w zamek z wkładką. Nie potrzeba do nich wolnego miejsca w garażu.

Która brama garażowa będzie najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie?

Wybierając bramę garażową, warto zastanowić się nad jej funkcjonalnością oraz materiałem, z którego została wykonana. Przykładowo decydując się na wejście uchylne – będziesz potrzebować więcej miejsca do jej otwarcia. Tak samo również do jej zamknięcia i to nie tylko przed garażem. Ponadto również wewnątrz konieczne jest miejsce pod sufitem. Wejście segmentowe zaś tego nie wymaga. Zajmuje ono bardzo mało przestrzeni. Z powodzeniem może być ono stosowane przy krótkich podjazdach. Każda brama garażowa ma różną specyfikę. Istotnym faktem jest jednak to, że będzie służyć Ci zapewne przez bardzo długi okres czasu. Dlatego warto przeanalizować jej zalety i funkcje. Najważniejsza jest jej komfortowa obsługa.