Rolety zewnętrzne – jakie są największe zalety ich zastosowania?

Materiał partnera
2019-07-26

Domy jednorodzinne oraz mieszkania, znajdujące się na parterze, potrzebują szczególnego zabezpieczenia, jeśli chodzi o ochronę przed włamaniem. Najbardziej narażone są oczywiście okna. Choć te współcześnie produkowane wyposażone są w szereg zabezpieczeń, nie zawsze stanowią one barierę nie do przejścia. Dlatego właśnie warto rozważyć zakup rolet zewnętrznych. Jednakże, czy zapewniają one jedynie zabezpieczenie antywłamaniowe?

Rolety zewnętrzne a ochrona przed ciepłem

Letnie upały coraz bardziej dają się we znaki. Zdecydowanie najgorszą rzeczą, jaką można zrobić, aby schłodzić pomieszczenie, jest otwarcie okna. Rozgrzane powietrze wpada wtedy do pomieszczenia i efekt jest zupełnie odwrotny do pożądanego. Czynnikiem, który sprawia, że w konkretnym pokoju zaczyna być gorąco, jest zjawisko nagrzewania się pakietu szybowego. Aby tego uniknąć, trzeba zadbać o akcesorium okienne, które odbije promień przed szybą. Doskonałym rozwiązaniem tego problemu jest zamontowanie rolet zewnętrznych na pancerzu aluminiowym.

Całkowicie spuszczona roleta zewnętrzna powoduje, że temperatura w pomieszczeniu może spać aż o 5-7 stopni, co zdecydowanie jest już odczuwalne. Ponadto rolety zewnętrzne do doskonały sposób na to, by zapewnić sobie odpowiedni stopień intymności, dlatego warto zamontować je w salonach, pokojach gościnnych, gabinetach i sypialniach. Co jeszcze warto wiedzieć o roletach zewnętrznych?

Rolety zewnętrzne – sterowanie

Aby sprostać oczekiwaniom wszystkich nawet najbardziej wymagających klientów, najlepsi producenci i dystrybutorzy rolet zewnętrznych, do których zdecydowanie zalicza się firma prowadzona przez Bartosza Jachimczaka, zapewniają inwestorom bardzo szeroki wybór, jeśli chodzi o sterowanie roletami. O czym konkretnie mowa? Najpopularniejszym rodzajem rolet zewnętrznych są te sterowane w sposób ręczny za pomocą sznura lub paska. Coraz większym uznaniem, przede wszystkim ze względów komfortowych, cieszą się rolety elektryczne sterowane za pomocą dołączonego do zestawu pilota lub panelu.

W tym przypadku na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż rolety mogą zostać zaprogramowane, a co za tym idzie podnosić się i opuszczać o wyznaczonej godzinie. Nie dość, że wygląda to niezwykle efektownie, to eliminuje również konieczność sterowania każdą z rolet pojedynczo. Niemniej jednak zwolennicy bardziej klasycznych rozwiązań wciąż mogą skorzystać ze specjalistycznie zaprojektowanych przełączników podtynkowych lub nadtynkowych, które umieszczone są tuż przy rolecie. Swoim wyglądem przypominają one klasyczny włącznik światła i umożliwiają sterowanie roletą w górę lub w dół. Niektóre modele mają również opcję zatrzymania rolety w dowolnej pozycji.