Dobrze znane już rolety zewnętrzne pełnią przede wszystkim funkcję ochronną, skutecznie zabezpieczając domy przed ewentualnością włamania. Okazuje się jednak, że ich zastosowanie jest znacznie szersze – szczególnie wtedy, kiedy pod uwagę weźmie się wariant wyposażony w sterowanie elektryczne. Z takim rozwiązaniem technologicznym można spotkać się m.in. w przypadku systemów domów inteligentnych. Z jakimi zatem informacjami na ten temat warto się zatem zapoznać?

Czy rolety zewnętrzne pełnią jedynie funkcję ochronną?

Zakup nowoczesnych rolet zewnętrznych niesie ze sobą wiele praktycznych korzyści. Po pierwsze, jest to bardzo skuteczny sposób na zapewnienie sobie optymalnego komfortu cieplnego w poszczególnych pomieszczeniach. Jak słusznie zaznaczają doświadczeni fachowcy z firmy Smartlux, którzy od lat zajmują się projektowaniem i montażem systemów domów inteligentnych, dzieje się tak dlatego, że promienie słoneczne nie docierają bezpośrednio do okiennych pakietów szybowych i nie przekazują energii do wnętrza budynku.

Dzięki temu nawet najbardziej upalne dni nie muszą być już traktowane w kategoriach znaczącego problemu. Po drugie – rolety zewnętrzne umożliwiają również kontrolę ilości wpadającego do pomieszczeń światła. Da się w ten sposób uniknąć powstawania irytujących refleksów i odbić, które często utrudniają oglądanie telewizji lub pracę przy komputerze. Po trzecie natomiast, nowoczesne rolety zapewniają też domownikom należyty poziom intymności i chronią wnętrze domu przed wścibskim wzrokiem sąsiadów.

Dlaczego warto zdecydować się na sterowanie automatyczne?

Współcześnie klienci stopniowo odchodzą od rolet sterowanych manualnie. Dlaczego? W głównej mierze chodzi oczywiście o wygodę użytkowania. Aby lepiej zobrazować tę sytuację, wystarczy posłużyć się prostym przykładem. Jeżeli w domu jednorodzinnym znajduje się kilka okien fasadowych oraz kilka dachowych, to w dłuższej perspektywie ręczna obsługa zamontowanych na nich rolet stałaby się przynajmniej uciążliwa. Jak zatem poradzić sobie z tym problemem? Idealnym rozwiązaniem jest oczywiście system domu inteligentnego takiego jak Smartlux.

Nowoczesna technologia daje możliwość sterowania roletami za pomocą telefonu lub innego urządzenia mobilnego. Co więcej – to sami użytkownicy decydują o tym, czy otworzyć tylko jedną z rolet, czy też wszystkie w danym pomieszczeniu. Na tym jednak zalety się nie kończą. Dzięki specjalistycznym czujnikom rolety mogą samodzielnie wykrywać zmiany warunków atmosferycznych i samoistnie opuszczać się lub podnosić. Jest to zatem jedna z najlepszych dostępnych obecnie na rynku propozycji – opracowana z myślą o tych, którzy cenią sobie wygodę funkcjonowania we własnym domu.