Wybór odpowiedniego pokrycia dachowego to kluczowy element każdej budowy domu. Wśród dostępnych na rynku opcji, blachodachówka i gonty papowe cieszą się dużą popularnością. Porównamy oba te rozwiązania, aby ułatwić Państwu wybór najlepszego dla siebie pokrycia dachowego. Hurtownia budowlana Royal Hurt Łódź oferuje szeroki wybór zarówno blachodachówek, jak i gontów papowych, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

Jakie są zalety blachodachówki?

Blachodachówka to materiał wykonany z blachy stalowej, ocynkowanej lub aluminiowej, pokrytej powłoką ochronną. Jest to jedno z najbardziej popularnych pokryć dachowych w Polsce. Blachodachówka charakteryzuje się dużą wytrzymałością na warunki atmosferyczne, takie jak deszcz, śnieg czy wiatr. Ponadto jest odporna na korozję oraz promieniowanie UV. Dzięki temu jej żywotność może wynosić nawet kilkadziesiąt lat. Dodatkowym atutem blachodachówki jest jej lekkość, co pozwala na zastosowanie lżejszej konstrukcji dachu. W hurtowni budowlanej Royal Hurt Łódź znajdziemy szeroką gamę kształtów i kolorów blachodachówek, dzięki czemu możemy dopasować je do stylu naszego domu.

Czy gonty papowe są dobrym wyborem?

Gonty papowe to kolejne popularne pokrycie dachowe. Są wykonane z materiału bitumicznego, który jest odporny na działanie wody, promieniowanie UV oraz zmiany temperatur. Gonty papowe mają wiele zalet, wśród których warto wymienić estetykę oraz łatwość montażu. Dostępne są w różnych kształtach i kolorach, co pozwala na tworzenie ciekawych aranżacji dachowych. Gonty papowe są również stosunkowo tanie, co sprawia, że są atrakcyjną opcją dla osób poszukujących ekonomicznego rozwiązania.

Które pokrycie dachowe jest trwalsze?

Pod względem trwałości oba materiały prezentują się bardzo dobrze. Blachodachówka może służyć nawet przez kilkadziesiąt lat, podczas gdy gonty papowe mają żywotność około 20–30 lat. Ostateczna trwałość zależy jednak od jakości materiału oraz prawidłowego montażu. Warto zatem zaufać sprawdzonym dostawcom, takim jak hurtownia budowlana Royal Hurt Łódź, która oferuje produkty renomowanych producentów.

Jaki jest koszt blachodachówki i gontów papowych?

Koszt pokrycia dachowego zależy od wielu czynników, takich jak jakość materiału, powierzchnia dachu czy koszty montażu. Generalnie, gonty papowe są tańsze od blachodachówek, jednak różnica ta może się zmniejszać w przypadku wyboru bardziej ekskluzywnych modeli gontów. Warto zwrócić się do hurtowni budowlanej Royal Hurt Łódź, gdzie otrzymamy fachowe doradztwo oraz atrakcyjne ceny na oba rodzaje pokryć dachowych.