Masz problem z zatkanymi rurami w kuchni lub w łazience? Pod prysznicem przestała spływać woda lub jej poziom w toalecie niebezpiecznie podnosi się podczas spuszczania? To najwyższy czas na udrożnienie i wyczyszczenie rur w domu. Sprawdź, jakie są skuteczne metody na odetkanie ich, a także, w jakich przypadkach zwrócić się o pomoc do profesjonalnego hydraulika, takiego jak firma Rad-Instal.

Domowe sposoby na udrażnianie rur

Jeśli zatkane rury są Twoją zmorą i problem często się powtarza, warto najpierw wypróbować domowe sposoby na udrażnianie rur. Jeśli jednak okażą się nieskuteczne, konieczne może być skorzystanie z profesjonalnych usług hydraulicznych. Zanim jednak wezwiesz hydraulika, możesz podjąć próbę samodzielnego odetkania odpływów. Niezbędne będą jednak środki chemiczne oraz urządzenia, które Ci w tym pomogą.

Skuteczne mogą okazać się preparaty, które kupimy praktycznie w każdym sklepie. Mają one właściwości rozpuszczające zator i dodatkowo czyszczą rury. W ich przypadku należy zachować odpowiednią ostrożność, ponieważ mogą podrażnić skórę. Możesz spróbować również środków spożywczych takich jak ocet i soda oczyszczona. Jeśli to nie pomaga, należy użyć tradycyjnego przepychacza. Czasem jednak niemożliwe jest udrożnienie rur na własną rękę.

Profesjonalna pomoc hydrauliczna

Gdy nie działają żadne metody i brakuje Ci już pomysłów co dalej z zatkanymi rurami, zwróć się o pomoc do profesjonalnego hydraulika. Profesjonalny sprzęt i wieloletnie doświadczenie sprawiają, że hydraulik jest często w stanie poradzić sobie z usterką w bardzo krótkim czasie. Często może się okazać, że problem jest mniejszy, niż byśmy przypuszczali.

Dlatego nie warto podejmować się na przykład sprężynowego udrażniania kanalizacji, ponieważ możemy narobić sobie jeszcze więcej problemów. W czym jeszcze może nam pomóc specjalista od hydrauliki? Na przykład przeprowadzi przegląd instalacji wodno-kanalizacyjnej, naprawi cieknący zlew, a także poprowadzi nowe przyłącze w remontowanej łazience.

Firma Rad-Instal z siedzibą specjalizuje się w usługach z zakresu hydrauliki. W ofercie przedsiębiorstwa znajdują się usługi związane z montażem i modernizacją instalacji hydraulicznych, zarówno domowych, jak i przemysłowych. Dodatkowo firma zajmuje się szerokim wachlarzem usług wodno-kanalizacyjnych, udrażnianie szamb, przepychanie rur, udrażnianie kanalizacji, usuwanie usterek hydraulicznych oraz wymianą elementów instalacji hydraulicznych. Uzupełnieniem oferty jest profesjonalne mycie elewacji i dachów.