Piecyki gazowe można spotkać zarówno w domach jednorodzinnych, jak i lokalach mieszkalnych w starym budownictwie. Prawidłowo eksploatowane mogą posłużyć długie lata i efektywnie grzać ciepłą wodę użytkową. Jeżeli zauważyłeś, że efektywność urządzenia spada, nie czekaj i jak najprędzej skorzystaj z pomocy specjalistów z Eko-Grzewka. Sprawdź, jakie są najczęstsze powody nieprawidłowej pracy podgrzewacza.

Dlaczego piecyk gazowy nie grzeje wody?

Najczęstszymi powodami awarii piecyka gazowego jest brak umiejętności obsługi, nieprawidłowa konserwacja bądź zaniechanie regulacji. Jak wskazuje specjalista z Eko-Grzewka, urządzenia mogą zaprzestać działania wskutek zabrudzenia filtra, uszkodzenia czujnika ciepłej wody bądź usterki nagrzewnicy. Zdarza się, że drobne awarie stanowią wynikową błędów przy regulacji.

Samodzielne nastawianie piecyka jest nie tylko trudne, ale może doprowadzić do ulatniania się gazu, dlatego warto powierzyć realizację tej czynności fachowcom. Regularny serwis to sposób na wydłużenie żywotności sprzętu. Uwaga! Równie częstym problemem jest gromadzenie się kamienia, który uniemożliwia pracę nagrzewnicy. W takim przypadku należy wymontować część i przeczyścić ją silnym strumieniem wody.

Awaria piecyka gazowego – jak rozpoznać?

Jeżeli zaobserwowałeś, że woda w jednym pomieszczeniu jest cieplejsza, problem leży najprawdopodobniej w zbyt niskim ciśnieniu. W takim przypadku należy sprawdzić instalację pod kątem obecności kamienia. Inną częstą przyczyną jest awaria czujnika lub zanieczyszczenie filtra zasilania. Stare i zabrudzone elementy uniemożliwią skuteczne nagrzanie wody, dlatego jedynym sposobem jest wymiana części.

Naprawa piecyka gazowego wymaga fachowej wiedzy i doświadczenia, dlatego warto skorzystać z usług sprawdzonego serwisu. Hydraulik z Eko-Grzewka przeprowadzi kompleksową diagnostykę i przedstawi możliwe sposoby przywrócenia prawidłowego działania. W większości przypadków wystarczy odpowiednia regulacja, aby przywrócić prawidłowe ciśnienie i uzyskać wymaganą temperaturę wody.