Drewniane domy szkieletowe cieszą się ogromną popularnością w Ameryce Północnej. W Europie pojawiły się stosunkowo niedawno, niemniej szybko zyskały zainteresowanie inwestorów prywatnych, którzy poszukują tanich, oszczędnych w użytkowaniu i ekologicznych, konstrukcji drewnianych. Specjalista z MKWoodBros Sp. z o.o. wyjaśni, w jaki sposób buduje się domy kanadyjskie, i czy takie rozwiązanie sprawdzi się w naszej strefie klimatycznej.

Domy szkieletowe – jak powstają?

Domy kanadyjskie powstają na bazie drewnianego stelażu, do której dostawia się wielowarstwowe ściany. Jak wskazuje pracownik MKWoodBros , jedynym mokrym etapem prac jest budowa płyty fundamentowej, w której osadza się metalowe kotwy. Pozostałe czynności mają charakter „suchy”, dzięki czemu domy mogą być budowane przez cały rok. Brak przerw technologicznych sprawia, że prace postępują szybko, a cała inwestycja może być zrealizowana w ciągu kwartału. Oczywiście, wszystko zależy od sprawności i zaangażowania ekipy budowlanej. Jeżeli chcesz, aby obiekt był komfortowy w użytkowaniu, zadbaj o precyzyjne wykonanie połączeń i ocieplenia, oraz położenie instalacji.

Dom kanadyjski – to naprawdę się opłaca!

W przypadku domów szkieletowych rozbudowa jest o wiele prostsza niż przy obiektach murowanych – wystarczy dostawienie nowego stelaża i obudowy.

Domy kanadyjskie budowane są z drewna, a do izolacji wykorzystuje się płyty termoizolacyjne, wiatroizolacje, wełnę mineralną itp. Naturalny surowiec wykazuje zdolność do regulowania poziomu wilgotności, dlatego nie musisz się martwić o pleśń, grzyb na ścianie czy nieprzyjemny zapach spowodowany zaduchem. Co więcej, dom szkieletowy jest energooszczędny – brak mostków cieplnych i dokładne ocieplenie ścian chronią wnętrze przed wpływem warunków atmosferycznych

 – wyjaśnia pracownik MKWoodBros. Prawidłowo postawiony i zaizolowany dom szkieletowy daje gwarancję bezpiecznego i komfortowego użytkowania przez lata. Jeżeli cenisz sobie oszczędne i ekologiczne rozwiązania, z pewnością docenisz potencjał tej konstrukcji.