Rusztowania to nieodłączny element każdej inwestycji budowlanej, niezależnie od jej skali czy charakteru. Firma Ari Rusztowania oferuje sprzedaż i wynajem rusztowań, dostosowanych do potrzeb każdego klienta. Dzięki różnorodności dostępnych konstrukcji oraz elastyczności warunków współpracy, każdy znajdzie odpowiednie rozwiązanie dla swojej inwestycji. W artykule przedstawimy różne rodzaje rusztowań oraz ich zastosowanie w praktyce.

Elastyczne rozwiązania wynajmu rusztowań

Firma Ari Rusztowania proponuje swoim klientom elastyczne rozwiązania, które pozwalają na wynajem rusztowań na okres krótko-, jak i długoterminowy. Taka oferta pozwala na dostosowanie się do indywidualnych potrzeb klientów oraz rodzaju prowadzonej inwestycji.

Rodzaje rusztowań

Schodnie budowlane to aluminiowe konstrukcje, które są wyposażone w schody, umożliwiające szybkie przemieszczanie się między kolejnymi poziomami budynku. Dzięki łatwemu montażowi można je dostosować do dowolnej kondygnacji oraz geometrii budynku. Schodnie budowlane znacznie ułatwiają pracę na wysokościach oraz zwiększają bezpieczeństwo pracowników.

Rusztowania elewacyjne to konstrukcje przeznaczone przede wszystkim do prac elewacyjnych, choć ich zastosowanie jest znacznie szersze. Montowane są wzdłuż linii ściany budynku, a daszkami ochronnymi zabezpieczane są wejścia do budynku, przejścia przez budynek oraz ciągi komunikacyjne w pobliżu rusztowania.

Wykorzystując dodatkowe elementy, takie jak dźwigary, możliwe jest wykonanie przewieszeń i podwieszeń konstrukcji rusztowania nad innymi obiektami lub dla wykonania przejścia (przejazdu) przez rusztowanie. To sprawia, że rusztowania elewacyjne są niezwykle uniwersalne i przydatne w różnorodnych sytuacjach.

Rusztowania elewacyjne wiszące to konstrukcje realizowane na podstawie indywidualnego projektu, rzadziej oparte na DRT (Deklaracji Zgodności Technicznej). Ich cechą charakterystyczną jest brak posadowienia na gruncie przy użyciu stóp – konstrukcja jest zawieszona na elewacji budynku. Takie rozwiązanie pozwala na prowadzenie prac elewacyjnych w miejscach trudno dostępnych lub o ograniczonym dostępie do gruntu.

Oferta rusztowań - różnorodność konstrukcji

Firma Ari Rusztowania oferuje również rusztowania, które cieszą się dużym uznaniem wśród klientów. Wybór właściwego rodzaju rusztowania powinien być uzależniony od zakresu oraz charakteru wykonywanych prac. Wśród konstrukcji tego producenta można znaleźć rusztowanie fasadowe (ramowe), które sprawdzi się zarówno przy pracach elewacyjnych, jak i innych zastosowaniach.