Obecnie coraz więcej osób decyduje się na użycie aluminium przy pracach wykończeniowych, zarówno w domach, jak i biurach. Dobrze dobrana stolarka aluminiowa to gwarancja nie tylko estetycznego, ale i funkcjonalnego wykończenia każdego budynku. Aby wszystko wyglądało i służyło, jak należy, warto skorzystać z usług doświadczonych fachowców, takich jak firma Aluokna, którzy od lat zajmują się wykonywaniem profili aluminiowych. Jakie są ich zalety i zastosowanie? Sprawdźmy!

Czym jest stolarka aluminiowa?

Stolarka aluminiowa to rodzaj stolarki, która jest wykonana ze specjalnego stopu aluminium. Jest ono odporne na korozję i działanie czynników atmosferycznych, a także ma bardzo dobre właściwości termoizolacyjne. Dlatego też stolarka aluminiowa jest często wykorzystywana w budownictwie. Produkty stolarki aluminiowej idealnie nadają się do wnętrz o dużej ilości światła. Można je zamontować zarówno wewnątrz, jaki na zewnątrz budynków. Ponadto, aluminiowa stolarka jest łatwa w montażu i demontażu, dzięki czemu jest bardzo praktyczna.

Powszechnie uważa się, że stolarka aluminiowa to tylko okna i drzwi. Jednak warto wiedzieć, że to nie wszystko, do stolarki aluminiowej zaliczyć możemy także fasady, ścianki działowe, zabudowy tarasów i balkonów.

Zalety stolarki aluminiowej

Jak wspomnieliśmy stolarka aluminiowa to jedna z najpopularniejszych obecnie materiałów wykorzystywanych do produkcji między innymi okien i drzwi. Specjaliści z firmy Aluokna tłumaczą, że jest to związane z jej wieloma zaletami, które doceniają użytkownicy. Do najważniejszych zalet stolarki aluminiowej niewątpliwie należą:

  • Wysoka trwałość – aluminium jest materiałem bardzo odpornym na działanie czynników atmosferycznych oraz korozję, dlatego okna i drzwi wykonane z tego materiału mogą służyć przez wiele lat bez konieczności ich wymiany;

  • Estetyka – stolarka aluminiowa prezentuje się bardzo elegancko i dodaje budynkom nowoczesnego charakteru;

  • Łatwość utrzymania w czystości – aluminium jest materiałem bardzo łatwym w utrzymaniu w czystości, dlatego okna i drzwi wykonane z tego materiału są łatwe w codziennym czyszczeniu, wystarczy przetrzeć je wilgotną szmatką;

  • Odporność na uszkodzenia – aluminium jest materiałem bardzo trwałym i odpornym na uszkodzenia, dlatego okna i drzwi wykonane z tego materiału są bardzo trwałe i bezpieczne;

  •  Niski koszt – stolarka aluminiowa jest stosunkowo tania w porównaniu do innych materiałów stosowanych do produkcji okien i drzwi, dlatego jest to bardzo atrakcyjna cenowo opcja.

Warto pamiętać, że stolarka aluminiowa to także doskonałe rozwiązanie pod kątem izolacji termicznej i akustycznej. Dodatkowo dzięki temu, że jest to materiał bardzo lekki, można bez problemu dopasować ją do każdego typu otworu okiennego czy drzwiowego.