Szkieletowe domy drewniane cieszą się ogromną popularnością. To prawdziwy strzał w dziesiątkę dla osób pragnących zaoszczędzić czas oraz gotówkę. Ważne, aby znaleźć godnego zaufania wykonawcę, który poradzi sobie nawet z najtrudniejszym zleceniem. Marka Stol-Kal funkcjonuje w branży od wielu lat. Posiada ona na swoim koncie mnóstwo zrealizowanych inwestycji, którym warto przyjrzeć się bliżej!

Jakie zalety posiadają domy drewniane?

Rosnące ceny inwestycji budowlanych sprawiają, że wiele osób poszukuje tańszej alternatywy. Prawdziwym strzałem w dziesiątkę wydaje się być drewniany dom szkieletowy, który powstaje z gotowych modułów dostarczanych na miejsce prac. Realizacja przedsięwzięcia trwa zwykle kilka miesięcy, co z pewnością usatysfakcjonuje osoby, którym zależy na szybkiej przeprowadzce do nowego lokum. Lekkie konstrukcje również mogą być wytrzymałe i odporna na negatywne działanie czynników atmosferycznych. Warto zaznaczyć, że są one kompleksowo zabezpieczane przez wilgocią, która mogłaby zapoczątkować korozję biologiczną drewna.

Nasze domy drewniane zapewniają znakomity poziom ochrony ciepłej, dzięki czemu są niedrogie w ogrzaniu czy chłodzeniu. Utrzymanie pożądanej temperatury wewnątrz obiektu nie stanowi żadnego wyzwania

- mówi jeden z pracowników firmy Stol-Kal.

Kiedy można rozpocząć budowę domu drewnianego?

Szkieletowe domy drewniane wznoszone są przez cały rok! W dużej mierze wynika to z niewielkiej ilości "prac mokrych". Proces budowy nie jest uzależniony od warunków atmosferycznych. Oznacza to, że może on rozpocząć się nawet zimą.

Zdarza się tak, że prace wykończeniowe muszą zostać przesunięte w czasie, jednak wszystko zależy od właściwości zastosowanych materiałów. Należy wiedzieć, że elewacja może zostać wykonana nie tylko z drewna. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dom szkieletowy prezentował się z zewnątrz zupełnie jak murowany. W tym celu wystarczy otynkować ściany zewnętrzne. Oczywiście opcji jest o wiele więcej!