Choć różnego ogrodzenia zdecydowanie najbardziej kojarzą się szeroko rozumianym przemysłem i projektowaniem z myślą o pełnieniu funkcji głównie użytkowo-zabezpieczających, nie należy zapominać o tym, iż mogą odgrywać również rolę ozdobną. W tym przypadku zdecydowanie najlepiej sprawdzają się ozdobne sztachety, wykonane z drewna olchowego. Co warto o nich wiedzieć i na co konkretnie mogą liczyć inwestorzy?

Sztachety – co decyduje o ich jakości?

Powiedzieć, że sztachety ogrodzeniowe powinny charakteryzować się najwyższą możliwą do uzyskania jakością, to zdecydowanie za mało. Należy się raczej skupić na czynnikach, które o owej jakości decydują. O czym mowa? Przede wszystkim zależy zacząć od tego, iż sztachety w sposób ciągły narażone są na degradacyjny wpływ warunków atmosferycznych, które w naszej strefie klimatycznej, nie należą do najłatwiejszych. Struktura drewna przez cały rok musi znosić zarówno siarczysty mróz, jak i sporą ilość wilgoci i promieni ultrafioletowych. Aby zabezpieczyć drewno przed tymi czynnikami, najlepsi producenci sztachet tacy jak Parkan System, w procesie produkcji stosują najnowocześniejsze impregnaty, które wnikają w strukturę materiału zasadniczego.

Poza ogromną wytrzymałością środowiskową, na szczególną uwagę zasługuje również fakt, iż sztachety mogą zostać zaprojektowane i wykonane dokładnie na zażądany przez klientów wymiar zarówno, jeśli chodzi o długość, jak i szerokość oraz grubość. Z praktycznego punktu widzenia przydatna może wydać się informacja, iż bez względu na stopień skomplikowania zamówienia, jego realizacja trwa około 14 dni. Co jeszcze warto wiedzieć o sztachetach ogrodowych?

Sztachety ogrodowe a kwestia estetyki

Jeśli mowa o ogrodzeniach ozdobnych, o ich szeroko rozumianej jakości, decyduje również estetyka. Dlatego właśnie najlepsi producenci i w tym zakresie oferują swoim klientom bardzo wiele możliwości. Materiał stosowany do produkcji sztachet to drewno czterostronnie strugane. Dzięki zastosowaniu tej właśnie technologii drewno cechuje się doskonałym wyglądem bez względu na punkt obserwacji. Heblowanie i szlifowanie gwarantują również użytkownikom, iż w razie dotknięcia powierzchni sztachety, nie dojdzie do wbicia się drzazgi.

Drewno stosowane do produkcji sztachet jest również suszone. Jego wilgotność oscyluje w granicach 15%. Co to oznacza dla użytkownika? Nie mniej, nie więcej niż to, iż wygląd sztachety nie zmieni się poprzez procesy związane z odparowywaniem wilgoci. Sztachety dostępne są również w 10 kolorach, co znacznie ułatwia możliwość aranżacji ogrodzenia pod ogólną koncepcję architektoniczną. Na najwyższej jakości sztachety udzielana jest również gwarancja, do której rękojmią jest wystawiona przez producenta faktura VAT.