Prace budowlane to nie tylko te na powierzchni, ale także działania podziemne. Budowa infrastruktury podziemnej, a także jej późniejsze remonty nie należą do najprostszych i szybkich procesów. Nowoczesnym rozwiązaniem i ułatwieniem wielu prac w tym zakresie są technologie bezwykopowe, w których specjalizuje się firma Techniki Bezwykopowe Wiertlux.

Czym są techniki bezwykopowe?

Stały rozwój technologii nie omija także dziedziny prac budowlanych, dzięki czemu mamy do dyspozycji nowoczesną alternatywę dla wykopów otwartych w postaci technik bezwykopowych. Międzynarodowe Stowarzyszenie Technologii Bezwykopowych (ISTT) wyróżnia pięć grup metod bezwykopowych, a jedną z nich są proponowane przez firmę Techniki Bezwykopowe Wiertlux przewierty sterowane.

Eliminacja największych czynników związanych z tradycyjnymi wykopami w postaci dużej ingerencji w infrastrukturę umożliwia wykorzystanie metod bezwykopowych przede wszystkim w obszarach miejskich, gdzie mamy do czynienia z gęstą zabudową i wieloma przeszkodami. Drugą stroną jest możliwość ominięcia i minimalnej ingerencji w elementy naturalne, takie jak, chociażby rzeki czy korzenie drzew.

Jeden ze specjalistów z firmy Wietrlux Techniki Bezwykopowe dodaje:

Nieznaczne zakłócenia w terenie i łatwe przekraczanie przeszkód zarówno naturalnych, jak i wytworzonych sztucznie to jedne z wielu zalet i powodów, dla których warto wybierać technologie bezwykopowe. Nasza firma wykonuje przewierty sterowane pod parkingami i drogami, ale także rzekami, dzięki czemu jesteśmy w stanie wykonać skomplikowane prace, nie uszkadzając otoczenia.

Dlaczego warto stawiać na technologie bezwykopowe?

Zastosowanie specjalistycznego sprzętu do przewiertów sterowanych umożliwia instalowanie, wymianę części i naprawę elementów infrastruktury podziemnej w każdym obszarze przy niemal znikomej ingerencji w jego strukturę. Co więcej, zastosowanie innowacyjnych metod, które proponuje firma Techniki Bezwykopowe Wiertlux, ogranicza czas potrzebny na wykonanie podobnych działań z użyciem tradycyjnych metod.

Oszczędność czasu jest tutaj przede wszystkim wynikiem ograniczenia obszaru działań i braku rozległych wykopów. To z kolei jest punktem zaczepienia do kolejnej ogromnej zalety bezwykopowych przewiertów sterowanych, którą są znacznie mniejsze utrudnienia w ruchu drogowym niż w przypadku wykopów otwartych. Co ciekawe, łączy się to także z ograniczeniem emisji CO2, liczby potencjalnych wypadków, uszkodzeń budynków i elementów otaczającej infrastruktury, a także poziomu hałasu generowanego podczas remontów i prac.