Artykuły spożywcze muszą być odpowiednio transportowane, przez firmy takie jak Usługi Handlowo-Transportowe Jacek Zieliński, aby dotarły na miejsce we właściwym stanie. W przeciwnym razie ich stan może się pogorszyć i ich wartość spadnie. Jeszcze inaczej sprawa wygląda w przypadku mrożonek, które wymagają utrzymania niskiej temperatury. W przeciwnym razie dojdzie do ich rozmrożenia, co przełoży się na olbrzymie straty finansowe, ponieważ produkt spożywczy nie nadaje się do powtórnego schłodzenia.

Transport produktów spożywczych i mrożonych

Produkty spożywcze dostarczane są od producentów do pośredników lub bezpośrednio do sprzedawców. Wszystko zależy od indywidualnych umów oraz sytuacji i możliwości odbiorców. Jednak, aby wszystko przebiegło poprawnie, konieczne jest odpowiednie rozplanowanie, stąd logistyka w tym aspekcie jest bardzo ważna. Jednakże oprócz właściwego ustawienia dat i punkt odbioru i dostarczenia artykułów, trzeba jeszcze korzystać z usług odpowiednio wyposażonych przewoźników, takich jak Usługi Handlowo-Transportowe Jacek Zieliński. Muszą oni cechować się nie tylko doświadczeniem, ale także dysponować pojazdami, które zapewnią bezpieczeństwo przewożonej żywności, a to jest szczególnie istotne, jeśli chodzi o produkty mrożone.

Wymagania związane z transportem mrożonek

Transport mrożonek jest wbrew pozorom dosyć trudnym zadaniem, szczególnie w bardzo ciepłe dni. Wymaga przede wszystkim właściwego wyposażenia samochodu ciężarowego w postaci chłodni. Ta musi być w pełni sprawna, by utrzymywać temperaturę maksymalną na poziomie -18 stopni, ale może być niższa. Przepisy dopuszczają, na krótkotrwałych odcinkach temperaturę o 3 stopnie wyższą. Koszt transportu uzależniony standardowo od długości trasy oraz masy przewożonego ładunku, z dodatkową opłatą za korzystanie z elementu chłodniczego. Niezwykle ważne jest, że w trakcie transportu nie może dojść do rozmrożenia. Dlatego zarówno załadowanie do chłodni oraz rozładowanie ładunku, muszą być dokonane w jak najkrótszym czasie, co wymaga dokładnego rozplanowania jeszcze przed zleceniem przewozu, żeby zminimalizować ryzyko przerwania łańcucha chłodniczego.

Profesjonalne usługi transportowe

Firma Usługi Handlowo-Transportowe Jacek Zieliński specjalizuje się w szerokim zakresie usług transportowych. W ofercie firmy znajduje się transport materiałów sypkich, takich jak piasek, żwir czy węgiel, co pozwala na obsługę różnorodnych projektów budowlanych i przemysłowych. Dodatkowo Usługi Handlowo-Transportowe Jacek Zieliński zajmuje się transportem samochodów oraz przewozem materiałów spożywczych i budowlanych, co świadczy o elastyczności i umiejętności dostosowania się do potrzeb klientów.