Lato kojarzy się już nie tylko z plażą, morzem i wypoczynkiem, lecz także z uciążliwymi upałami, które nie pozwalają wyjść na zewnątrz, a, co gorsza, schowanie się przed nimi w budynku nie jest możliwe. Wysokie temperatury oraz gęste, wilgotne powietrze sprawiają, że trudno jest funkcjonować i czuć się dobrze. Dlatego warto zainwestować w wysokiej jakości klimatyzację, której montaż oferuje firma S-Tech Klima. Sprawdź, co warto o tym wiedzieć.

Czym jest klimatyzacja?

Potocznie klimatyzacja rozumiana jest jako urządzenie chłodzące, jednak z definicji jest to proces, podczas którego powietrze w budynku zostaje poddane obróbce. Ma to na celu nadanie powietrzu odpowiednich parametrów dotyczących temperatury i wilgoci, a robi się to dla zwiększenia komfortu osób przebywających w klimatyzowanym pomieszczeniu oraz ze względów higienicznych.

Jak wygląda profesjonalny montaż klimatyzacji?

Pierwszym krokiem ku montażu klimatyzacji jest wybór odpowiedniego miejsca na klimatyzator – powinien zostać ulokowany tak, by możliwa była płynna i równomierna dystrybucja powietrza w pomieszczeniu. Tutaj można liczyć na wsparcie fachowców, którzy w oparciu o wiedzę i doświadczenie doradzą, jak wybrać. Następnie można przejść do instalacji urządzenia, którą rozpoczyna się od montażu jednostki wewnętrznej. Odległość między sufitem a klimatyzatorem nie powinna być mniejsza 20 cm, warto też zadbać o wolną przestrzeń po bokach urządzenia. Do jednostki wewnętrznej podłącza się instalację freonową oraz elektryczną. Drugim etapem instalacji jest montaż jednostki zewnętrznej, która znajdować się może na balkonie, dachu czy elewacji. Po zakończeniu montażu konieczne jest wykonanie odpowietrzenia układu i próby jego szczelności oraz napełnienie instalacji czynnikiem chłodniczym.

Jak wybrać specjalistów zajmujących się montażem klimatyzacji?

Wybierając specjalistów, warto szukać osób, którzy cieszą się pozytywnymi opiniami i zaufaniem wśród klientów. W Myślenicach takich fachowców można znaleźć w firmie S-Tech Klima Pawła Skrobota, która świadczy także usługi naprawy i serwisu klimatyzacji, instalacji HVAC, montażu instalacji sanitarnych oraz nawilżaczy powietrza. Firma działa od lat, stawia potrzeby klientów na pierwszym miejscu oraz oferuje dogodne terminy realizacji, miłą i profesjonalną obsługę, a także fachowe doradztwo przez cały okres współpracy.