Szkło jest eleganckim elementem konstrukcyjnym, dlatego usługi szklarskie obecnie mają więcej wspólnego z aranżacją przestrzeni, niż ratunkiem na zbitą szybę. Za pomocą szklanych elementów architektonicznych, można wyczarować w domu piękny efekt wizualny, a przy okazji mają one praktyczne zastosowanie. W jaki sposób możemy ich użyć do urządzenia naszego lokum?

Korzystanie z usług szklarskich w powiększeniu optycznym wnętrz

Szklarskie usługi obejmują szeroką gamę dostawy i montażu szkła budowlanego. Jego zaletą jest m.in. to, że łączy się z innymi materiałami konstrukcyjnymi. Również nowoczesne rozwiązania termoizolacyjne stosują np. szyby zespolone, jako ochronę przed utratą ciepła z pomieszczenia.

Szkło przepuszcza światło, więc sprawdzi się do powiększenia optycznego wnętrza. Taki efekt da nam szklana zabudowa z mebli oraz lustra na wymiar do naklejenia na ścianę. Propozycją do aranżacji w pokoju jest szklana zabudowa kominków. Dzięki przesłonie ze szkła można bezpiecznie cieszyć się widokiem ognia, bez ryzyka wydostania się iskry na podłogę.

Usługi szklarskie w aranżacji kuchni, łazienek i salonów

Coraz bardziej popularną opcją w kuchni i łazience jest szkło lakierowane Lacobel. Wykonane są z niego panele szklane laminowane. Dzięki temu, że mają wiele kolorów, służą jako niepowtarzalna ozdoba pomieszczeń. Kolorowe szkło lakierowane jest stosowane m.in. w wykończeniu łazienek. Tam, gdzie chcemy zachować intymność, sprawdzą się panele laminowane, np. jako barwne szkło do kabin prysznicowych. Ciekawy efekt wizualny daje też szkło z grafiką nad blatem kuchennym. 

Jeśli potrzebujesz porady i usługi związanej z wykorzystaniem szkła budowlanego, skontaktuj się z firmą FUH SUPERFEKT z Rzeszowa. Doświadczony szklarz to fachowiec i należy zapytać go, czy nasze pomysły na aranżację będą bezpieczne. Warto rozważyć zamówienie szkła na wymiar w profesjonalnym zakładzie, bo wtedy doskonale skomponuje się z idealnie z naszym domem. Sprawdź to sam!