Kruszywa budowlane zdecydowanie najczęściej postrzegane są w kategoriach istotnego składnika różnego rodzaju mieszanek, w tym przede wszystkim betonowych. Okazuje się jednak, że piaski oraz żwiry charakteryzują się znacznie większą uniwersalnością zastosowania. Doskonały przykład stanowi tutaj fakt, że na szeroką skalę wykorzystuje się je w wielu urządzeniach i procesach filtracyjnych. Co konkretnie warto wiedzieć na ten temat?

Jaki powinien być piasek filtracyjny?

Prace związane z uzdatnianiem czy oczyszczaniem wody są nie tylko bardzo skomplikowane, ale wiążą się również z ogromną odpowiedzialnością. Nie dziwi zatem, że kruszywa kwarcowe wykorzystywane w procesach filtracji, muszą charakteryzować się ściśle określonymi parametrami fizycznymi i chemicznymi. Kluczowa w tym przypadku staje się jednorodność ziaren, pozwalająca na uzyskanie najlepszych rezultatów. Oczywiście równie istotna jest ich odporność na ścieranie i inne uszkodzenia mechaniczne. Jeżeli zaś chodzi o aspekt chemiczny, to kruszywa muszą odznaczać się wysoką zawartością krzemionki, a wartość ta powinna wynosić około 97%.

Bezpośredni wpływ na jakość produktu ma także mała zawartość tlenków wapniowych i magnezowych, aktywnego żelaza oraz związków siarki. To właśnie dzięki takim cechom można mieć absolutną pewność co do tego, że żwirek filtracyjny nie będzie zmieniał ani smaku, ani barwy uzdatnianej wody. Z jakimi jeszcze informacjami warto się zapoznać?

Gdzie szukać kruszyw najwyższej jakości?

Jakość stała się w dzisiejszych czasach określeniem na tyle nadużywanym, że już dawno straciła swój pierwotny i bardzo mocny wydźwięk. Dlatego też w przypadku kruszyw kwarcowych nie wystarczy opierać się na słownych zapewnieniach. Inwestorzy zainteresowani zakupem powinni skupić się na zweryfikowaniu dokumentów, których treść może potwierdzić, że ma się do czynienia z produktem najwyższej klasy. Mowa tutaj przede wszystkim o kryteriach określanych przez normę PN-91/B-06716 oraz o opinii Państwowego Zakładu Higieny. Dlatego też poszukując najlepszych propozycji, warto zwrócić uwagę na ofertę przygotowaną przez wyróżniających się na rynku usługowym dostawców.

Pracownicy firmy Anmar. każdorazowo dbają o kompleksową obsługę swoich klientów, zapewniając im zarówno profesjonalne doradztwo techniczne, jak i precyzyjną wycenę oraz pomoc w organizacji transportu wprost na wskazany adres. Piasek filtracyjny doskonale sprawdza się w budownictwie mieszkaniowym oraz indywidualnym. Z powodzeniem można wykorzystywać go w przydomowych oczyszczalniach ścieków, rowach melioracyjnych, drenażach czy podczas oczyszczania wody technologicznej i przemysłowej.

Poznaj ofertę firmy Anmar

Anmar to polska firma specjalizująca się w produkcji i dystrybucji różnych rodzajów piasku, takich jak piasek budowlany. W swojej ofercie posiadają także piasek płukany w workach, żwiry filtracyjne, piasek formierski oraz piasek do produkcji kleju. Firma Anmar dostarcza również materiały niezbędne do budowy nawierzchni sportowych, takie jak piasek do zapraw budowlanych czy piaski hamulcowe. W portfolio firmy można znaleźć również wysokiej jakości piasek kwarcowy oraz piasek do polimerobetonu. Anmar to solidny partner dla branży budowlanej i przemysłowej, dbający o jakość swoich produktów oraz potrzeby klientów.