Stworzenie wytrzymałego i estetycznego zarazem podłoża to niełatwe zadanie. Doskonale sprawdzają się w tym zakresie wylewki betonowe, przy której wymagana jest poprawna realizacja kilku etapów prac. Warto zdecydować się na usługi firmy, która każdą z tego typu wylewek zaciera mechaniczne. Dzięki temu podłoże jest równe i gładkie, co niewątpliwie jest jego sporym atutem i daje wiele możliwości przy wykończeniu posadzki.

Przygotowanie podłoża i ochrona przed wilgocią

Pierwszym i zarazem jednym z kluczowych etapów powstawania wylewek betonowych jest przygotowanie gruntu. Musi być on dostosowany do wylewki maszynowej, a także gwarantować odpowiednią ochronę przed nadmierną wilgocią. Podciekanie wodą to problem, który w konsekwencji może doprowadzić nawet do uszkodzenia posadzki i pogorszenia jej parametrów  technicznych. W celu uniknięcia takich sytuacji fachowcy z dobrych firm zajmujących się wylewkami betonowymi stosują specjalistyczną hydroizolację. Precyzyjne układanie folii pozwala zabezpieczyć podłoże przed wspomnianym podciekaniem.

Grunt należy również zabezpieczyć z użyciem izolacji termicznej. Najlepiej sprawdzi się styropian, który pozwoli zachować pożądane temperatury we wnętrzach. Specjaliści z firmy Tra-Bet pamiętają zarówno o wspomnianej hydroizolacji, jak i izolacji, ale również dylatacji pionowej. Dzięki odpowiednio zaprojektowanym przerwom posadzka pozostaje trwała i zachowuje swoje parametry nawet przy wieloletniej, naturalnej pracy budynku i obciążeniom z tego wynikającym. Jakie są dalsze etapy wykonania wylewki betonowej?

Wylewka miksokretem – czym się wyróżnia?

Odpowiednio przygotowane podłoże, zabezpieczone dodatkowo specjalnym zbrojeniem, nadaje się do wykonania wylewki tzw. miksokretem. To agregat mieszająco-pompujący, dzięki któremu cały proces stworzenia wytrzymałej posadzki betonowej trwa bardzo krótko, pozostając jednocześnie niezwykle precyzyjną metodą pokrywania powierzchni betonem. Wylewki miksokretem są też rekomendowane ze względu na brak konieczności użycia mas samopoziomujących. Powierzchnia uzyskana poprzez tę metodę jest bowiem równa.

Końcowym etapem przygotowywania wylewki betonowej jest zacieranie mechaniczne. Dzięki temu następuje znaczna poprawa parametrów użytkowych posadzki, która dodatkowo staje się estetyczna. Równa, gładka i jednocześnie wytrzymała może być poddana dalszym pracom wykończeniowym, czyniącym ją w pełni atrakcyjną wizualnie dla inwestora. Wykonanie wylewki betonowej w sposób kompleksowy to zatem wieloetapowy proces, który warto zlecić specjalistom, oferującym dodatkowo zacieranie mechaniczne.