Panele szklane są materiałami wykończeniowymi, które pozwalają na kreowanie niebanalnych i niepowtarzalnych wnętrz. Są przy tym bardzo trwałe i wytrzymałe. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na zastosowanie ich w mieszkaniach i domach. Profesjonalny druk na szkle, który oferują jedynie specjalistyczne firmy, sprawdza się we wnętrzach łazienkowych i kuchennych, a więc tam, gdzie przeważnie układane są płytki ceramiczne.

Korzyści płynące z wyboru grafiki na szkle od firmy Walenciak Pracownia szkła i luster

Większość błyszczących i gładkich grafik na szkle do kuchni świetnie sprawdza się szczególnie w małych pomieszczeniach, gdyż gwarantuje efekt przestronności i lekkości. Spory wybór odcieni na szkle umożliwia zrealizowanie dowolnych projektów aranżacyjnych. Każdy, komu zależy na tym, aby ściana stanowiła uniwersalne tło, powinien wybrać panele szklane jednobarwne np. białe, czarne, popiel itd. lub z grafiką. Natomiast, gdy celem jest uzyskanie zarówno praktycznego, jak i dekoracyjnego efektu, należy postawić na kolorowe produkty. Jedynego w swoim rodzaju charakteru wnętrza doda starannie dobrana grafika na szkle, która świetnie wkomponuje się w resztę aranżacji.

Grafika na szkle to świetna alternatywa dla tradycyjnych płytek

Szkło jest zarazem niezwykle dekoracyjne, jak i praktyczne, dlatego przy jego pomocy można w niepowtarzalny sposób zaaranżować niemal każde wnętrze. Najczęściej jednak grafika na szkle jest dopasowywana do aranżacji kuchni. Takie rozwiązanie w tym miejscu jest zarówno lekkie, nowoczesne, jak i efektowne. Szczególnie gdy zostanie wykonane przez specjalistów. Jak dodaje fachowiec z firmy Walenciak Pracownia szkła i luster,

tego typu materiały wykończeniowe można umieścić np. nad blatem, jednak świetnie będą prezentować się również w wielu innych miejscach.

Oczywiście podczas wyboru trzeba pamiętać o dokładnym uszczelnieniu przestrzeni, która znajduje się między szkłem a ścianą — pozwoli to uniknąć powstania trudnego do usunięcia kurzu.