Pierwszym etapem wytyczenia nowego przebiegu sieci kanalizacyjnej jest rozstawienie przyborów. Specjaliści z zakładu Wiesława Kaczorowskiego pomogą Ci ustalić umiejscowienie sedesu, wanny oraz pozostałych urządzeń sanitarnych, a następnie sprawdzą warunki techniczne. Jeżeli zależy Ci na szybkiej i precyzyjnej wymianie instalacji wodno-kanalizacyjnej, powierz realizację prac fachowcom.

Ułożenie instalacji kanalizacyjnej – o czym warto wiedzieć?

Sprawdzonym sposobem wyznaczenia przebiegu instalacji kanalizacyjnej jest wstępny montaż odcinków i odgałęzień. Jak zaznacza specjalista z zakładu Wiesława Kaczorowskiego, średnica rur w kierunku odpływu nie może ulec zmniejszeniu – redukcje są możliwe jedynie przy przejściach od średnich mniejszej do większej.

Co więcej, długość podejść nie może przekraczać 3 metrach – przy większych dystansach istnieje konieczność montażu dodatkowego zaworu napowietrzającego na końcu odgałęzienia. Na początku zawsze łączy się elementy pionów oraz odcinków o większej średnicy, które odpowiadają za odprowadzanie ścieków z ustępu.

Wiesław Kaczorowski: prowadzenie rur w instalacji

Rury kanalizacyjne mają duże średnice, dlatego są układane po wierzchu ściany, za ekranami lub w ściance instalacyjnej (ułatwiony dostęp w przypadku awarii). Mniejsze rury umieszcza się w bruzdach przykrytych tynkiem. Podczas montażu instalacji trzeba zachować dużą elastyczność i zadbać o zapas akcesoriów. Przed przystąpieniem do prac specjaliści zaopatrują się w zapas kolan o zróżnicowanych kątach załamania oraz rury o różnych długościach.

Jeżeli istnieje konieczność skracania rur, stosuje się specjalne mufki łączące, które pozwolą wykorzystać odcięte elementy. Jak wskazuje specjalista z zakładu Kaczorowskiego, kiedy wstępny przebieg instalacji kanalizacyjnej jest ustalony, przychodzi czas na demontaż połączeń i przejście do właściwych prac. Ostatnim etapem jest sprawdzenie szczelności sieci, które odbywa się przed zakryciem rur.