Nieodzownym elementem każdego domu jednorodzinnego jest aktualnie garaż. Częstym rozwiązaniem jest połączenie go bezpośrednio z bryłą budynku. Jest ono przede wszystkim wygodne dla mieszkańców. Można szybko przenieść dziecko z auta do domu, a zimą wsiąść do ciepłego wnętrza. Jest jednak jedna kwestia, o której należy pamiętać, decydując się na taki garaż – zatrzymanie ciepła w pomieszczeniach.

Ciepła brama garażowa

Producenci bram garażowych oferują kilka rodzajów bram, w tym segmentowe, rolowane, uchylne i rozwieralne. Wybierając model dla siebie, należy zwrócić uwagę nie tylko na komfort użytkowania i estetykę, ale przede wszystkim – na jej termoizolacyjność. Ciepła brama garażowa pozwala na ograniczenie ucieczki ciepła z pomieszczeń oraz ogranicza napływ zimnego z zewnątrz. Duży wybór wspomnianych modeli znajduje się w ofercie firmy Alutech Bramy Garażowe i Przemysłowe. Podstawowy parametr, jaki należy uwzględnić, wybierając bramę, to współczynnik przenikania ciepła. Im jest on niższy, tym mniejsze są ubytki ciepła. Najcieplejsze są bramy segmentowe.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze bramy?

Energooszczędność bramy garażowej zależy także od istotnej kwestii, jaką jest sposób jej montażu. Niepoprawnie wykonany może sprawić, że produkt od początku nie spełni swoich zadań. Dlatego montaż bramy garażowej oraz jej serwis w przyszłości, należy powierzyć dedykowanej obsłudze. Miejscami, które mogą generować straty ciepła, są łączenia ze ścianą oraz posadzką. Stąd należy je odpowiednio zaizolować. Konstrukcja całej bramy powinna być zaprojektowana w taki sposób, aby wszystkie elementy pracujące podczas otwierania i zamykania, były odpowiednio uszczelnione. Najlepiej, aby posiadały ościeżnice oddzielone od ściany garażu przy pomocy dedykowanej przegrody termicznej. Poprawia ona termoizolacyjność całej konstrukcji o nawet kilkanaście procent. Wybór wysokiej jakości bramy garażowej od sprawdzonego producenta to kwestia kluczowa przy projektowanie garażu.