W różnego rodzaju gałęziach przemysłu wykorzystywane są kleje przemysłowe. W zależności od potrzeb oraz warunków pracy wykorzystywane są kleje o odpowiednim składzie. Wybór odpowiedniego kleju do metalu, gumy czy innego materiału jest trudnym zadaniem, dlatego warto korzystać z usług profesjonalnych firm zajmujących się dystrybucją klejów przeznaczonych do celów przemysłowych tak jak firma Chemtech w Gliwicach. Podpowiemy Państwu, gdzie kupić i do czego zastosować specjalistyczne kleje przemysłowe.

Zastosowanie kleju przemysłowego

Praca wielu maszyn przemysłowych wymaga solidnego połączenia poszczególnych części. Jeśli taśma przenośników czy różnego rodzaju elementy metalowe nie są wystarczają solidnie połączone, użycie odpowiedniego kleju pozwoli na poprawienie działania danego mechanizmu przemysłowego. W zależności od miejsca pracy urządzenia, zastosowany musi zostać odpowiedni klej przemysłowy. Kleje przemysłowe mogą być przeznaczone do klejenia gumy z gumą, gumy z metalem itd. dlatego decydując się na korzystanie z kleju przemysłowego, warto skorzystać z profesjonalnego doradztwa, co pozwoli nam wybrać odpowiedni rodzaj kleju przemysłowego. Mogą być stosowane nawet w podziemnych wyrobiskach zagrożonych wybuchem, jednak w takim wypadku trzeba zwrócić uwagę, czy wybrany przez nas klej przemysłowy posiada odpowiednie certyfikaty.

Przykładowe gałęzie przemysłu, w których korzysta się ze specjalistycznego kleju

Kleje specjalistyczne wykorzystywane są we wszelkich gałęziach przemysłu, w których konieczne jest łączenie gumy z metalem (np. taśmociągi przenośnikowe), połączenia gumy z gumą czy też metalu z metalem. Przykładem branży, w której wykorzystywane są kleje przemysłowe, jest górnictwo – specjalistyczne kleje do łączenia gumy z metalem czy metalu z metalem mogą być wykorzystywane nawet w podziemnych wyrobiskach, w których panują stosunkowo trudne warunki pracy. Odpowiednie kleje są wykorzystywane również w przemyśle motoryzacyjnym, konstrukcyjnym czy też budowlanym. W zależności od specyfiki kleju może on być stosowany w różnych warunkach.

Firmy zajmujące się produkcją i sprzedażą specjalistycznego kleju

Chcąc zakupić najwyższej jakości klej przemysłowy, który będzie dopasowany do naszych potrzeb, warto skorzystać z oferty firmy Chemtech, która specjalizuje się w sprzedaży specjalistycznych klejów przemysłowych i nie tylko. Firmy zajmujące się sprzedażą kleju specjalistycznego doskonale znają jego specyfikę, co pozwala na fachowe doradztwo techniczne. Kleje przemysłowe mogą być stosowane w różnych miejscach, a ze względu na specyfikę danego miejsca do kleju może zostać dodany utwardzacz. Przy zakupie kleju warto skorzystać z fachowego doradztwa, dzięki czemu wybierzemy najkorzystniejsze rozwiązania.

Oferta firmy Chemtech

Chemtech to firma specjalizująca się w dystrybucji szerokiej gamy klejów przemysłowych, w tym klejów błyskawicznych, epoksydowych, akrylowych, poliuretanowych, MS-polimerowych, silikonowych, hybrydowych oraz kontaktowych. W ofercie firmy znajdują się również kleje termoprzewodzące, termotopliwe oraz utwardzane światłem UV. Ponadto Chemtech sprzedaje masy uszczelniające i klejące, specjalistyczne środki smarne oraz oleje przemysłowe i hydrauliczne. Firma oferuje także filtry, płyny myjące, naftę i rozcieńczalniki oraz chłodziwa. Dodatkowo w ofercie dostępne są kleje do taśm przenośnikowych oraz artykuły bhp takie jak maty wygłuszające czyściwa i różnego rodzaju środki chemiczne.