Zwykła, tekstylna wycieraczka do butów nie zawsze dobrze zabezpieczy wnętrze budynku przed przedostawaniem się pyłów, błota i innych zanieczyszczeń, które znajdują się na naszym obuwiu. W obiektach, gdzie panuje intensywny ruch pieszych, jest to naprawdę spory problem. Na szczęście można rozwiązać go w łatwy sposób, decydując się na montaż wycieraczek z osadnikiem. Jaka jest ich konstrukcja?

Charakterystyka wycieraczek z osadnikiem

Zastosowanie systemów osadników z odwodnieniem wpływa korzystnie na efektywność wycieraczek wykorzystywanych w obiektach użyteczności publicznej. Wycieraczki montowane są na osadnikach, które można porównać do zwykłego pojemnika o określonych wymiarach. Zasadza działania takiego systemu jest bardzo prosta i sprawdza się doskonale zwłaszcza w czasie deszczowej pogody. Osoba, która zamierza wejść do danego budynku, czyści najpierw buty o ulokowaną przy drzwiach wycieraczkę.

Woda, błoto i inne zanieczyszczenia nie gromadzą się bezpośrednio na niej, a znajdują ujście do osadnika. Dzięki temu wycieraczka na dłużej zachowuje względną czystość, a wnętrze obiektu chronione jest przed zabrudzeniem. Brudne podłogi to niejedyny problem, z jakim musi borykać się ekipa sprzątająca. Drobne kamienie i ziarenka piasku, które przemieszczają się pod nogami pieszych, prowadzą do mikrouszkodzenia posadzki. Często też są przyczyną jej matowienia i nieestetycznego wyglądu. Wysokiej klasy wycieraczka z osadnikiem może skutecznie ograniczyć ten proces.

Gdzie warto zastosować wycieraczki z osadnikiem?

Jak informuje przedstawiciel z firmy Unimat, która jest uznanym producentem wycieraczek różnego typu – wycieraczki z osadnikiem sprawdzą się w budynkach, w których odbywa się intensywny ruch pieszych. Mowa tu chociażby o galeriach handlowych, kinach, teatrach, bankach, szkołach, biurowcach, kościołach czy szpitalach. Co więcej, tego typu wycieraczki doskonale zbierają zanieczyszczenia nie tylko z butów, ale też z wózków dziecięcych, inwalidzkich czy małych pojazdów. Wycieraczki z osadnikiem to również dobre rozwiązanie dla obiektów zlokalizowanych na terenach, gdzie istnieje kłopot ze skutecznym odwodnieniem.

Jak widać, wycieraczki z osadnikiem mają szerokie zastosowanie. Warto też wspomnieć o ich głównych zaletach – łatwości dopasowania systemu do każdej powierzchni oraz łatwości czyszczenia. Jeśli bowiem w osadniku nagromadzi się sporo zanieczyszczeń, wystarczy tylko przepłukać go pod bieżącą wodą. Większość z nich wyposażona jest również w odpływ, który zapobiega przelaniu się nieczystości przy wyjątkowo niesprzyjającej pogodzie.