Wykończenie nowego mieszkania pod klucz

Materiał partnera
2019-11-15
wykończenie mieszkania

Każdy kto kupił mieszkanie od dewelopera marzy, aby jak najszybciej się do niego wprowadzić. Niestety wcześniej mieszkanie należy wykończyć ponieważ deweloper przekazuje je w stanie surowym. Zdarzają się przypadki, kiedy deweloper świadczy usługi wykończenia mieszkania pod klucz jednak jest to cały czas rzadkością. Dlatego nowi właściciele na własną rękę muszą znaleźć firmę, która wykona niezbędne prace wykończeniowe.


Czym jest wykończenie pod klucz?

Mieszkanie pod klucz to termin, który określa stan mieszkania i jego pełne wykończenie. Do mieszkania pod klucz można wprowadzić się od razu. To oznacza, że ściany zostały pomalowane, podłogi położone, wstawione są drzwi wewnętrzne oraz wszystkie instalacje niezbędne do uruchomienia kuchni i łazienki zostały przygotowane. Do takiego mieszkania wystarczy przywieźć tylko meble i można zamieszkać. Pomimo ogromnej wygody jaką gwarantuje wykończenie mieszkań pod klucz ze strony dewelopera niewiele osób decyduje się na takie rozwiązanie. To co jest standardem za granicą dopiero w Polsce staje się popularne, a przyszli mieszkańcy wolą sami wynająć firmę wykończeniową niż skorzystać z propozycji dewelopera.


Zalety wykończenia mieszkania pod klucz

Wykończenie mieszkania pod klucz ma mnóstwo zalet. Najważniejsze jest to, że nie musimy poświęcać czasu na zakup materiałów budowlanych, na których wielu z nas się nie zna, prowadzić negocjacji z ekipą budowlaną i przede wszystkim doglądać postępujących prac. W wielu przypadkach samodzielne wykończenie mieszkania pod klucz wiąże się z koniecznością zaciągnięcia kolejnego kredytu, który pozwoli zakupić wszystkie niezbędne materiały budowlane. W przypadku decyzji o zakupie mieszkania od dewelopera z opcją wykończenia koszty zostają ukryte w kwocie ogólnej zakupu mieszkania i w banku nie ma konieczności dobrania dodatkowego kredytu.


Rodzaje wykończenia mieszkania

Na rynku budowlanym istnieje wiele rodzajów prac. Dotyczy to również tak zwanej wykończeniówki, która może być podstawowa, klasyczna lub standardowa. W wyższej opcji można mówić o wykończeniu premium, a nawet prestige. Wykończenie standardowe obejmuje zazwyczaj malowanie ścian na wskazany przez klienta kolor, kafelkowanie w łazience oraz montaż sufitów podwieszanych. Są to elementy wykończenia najbardziej popularne. W przypadku wykończenia premium możemy mówić o kładzeniu tapet, montażu płyt marmurowych w kuchni lub w łazience. Wszystko oczywiście zależy od budżetu osoby kupującej mieszkanie, ale też oczekiwań co do przyszłego mieszkania.

Opracowanie artykułu:

Maciej Galas Mgbud

ul. Myśliwska 6, 05-430 Dąbrówka mazowieckie
e-mail