To, że wylewki maszynowe cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony klientów, wynika z wielu różnych przyczyn. Technologia ta pozwala na stworzenie szczelnej, bardzo wytrzymałej na uszkodzenia oraz doskonale izolującej ciepło posadzki. Jeżeli doda się do tego atrakcyjną cenę, a także szybki czas wykonania, to z pewnością można pokusić się o stwierdzenie, że to jedna z najlepszych opcji na rynku. Z jakimi jeszcze informacjami na ten temat warto się zapoznać?

Mixokret, czyli co?

Do wykonania tego typu posadzki konieczne staje się wykorzystanie specjalistycznego sprzętu. W tym przypadku jest to tzw. mixokret. Z technicznego punktu widzenia urządzenia to służy do  efektywnego dostarczania przygotowanej zaprawy na teren budowy. W bardzo dużym skrócie – agregat taki umożliwia szybkie wymieszanie ze sobą składników suchych takich jak m.in. cement z wodą. Przygotowana w ten sposób mieszanka dostarczana jest do konkretnego miejsca realizacji robót za pomocą pompy ślimakowej.

Gwarantuje to wiele praktycznych korzyści. Za najważniejszą z nich uznaje się fakt, że zaprawa powstająca chwilę przed jej wylaniem charakteryzuje się tożsamymi parametrami jakościowymi. Oznacza to, że posadzka na całej swojej powierzchni będzie miała identyczne właściwości wytrzymałościowe. Jak podkreślają doświadczeni specjaliści z firmy Usługi Budowlane prowadzonej przez Leszka Barana, wylewki maszynowe to także bardzo sprawdzone rozwiązanie, które z pewnością zdążyło już udowodnić swoją niebagatelną wartość użytkową. Co jeszcze warto wiedzieć?

Gdzie posadzki maszynowe sprawdzą się najlepiej?

Odpowiedź na tak postawione pytanie okazuje się znacznie bardziej złożona, niż mogłoby się wydawać. Sama nazwa produktu w pewien sposób sugeruje, że jest to rozwiązanie opracowane z myślą o budownictwie przemysłowym, czyli o pracach związanych ze wznoszeniem hal, centrów handlowych czy też magazynów. Taki stan rzeczy jest jak najbardziej zgodny z prawdą. Jednakże dane rynkowe jednoznacznie wskazują na to, że po wylewki mixokretem coraz częściej sięgają inwestorzy sektora prywatnego. Technologia ta po prostu doskonale sprawdza się w przypadku budowy domów jednorodzinnych.

Ma to swoje uwarunkowania praktyczne i ekonomicznie. Fachowcy z firmy Usługi Budowlane prowadzonej przez Leszka Barana słusznie podkreślają, że metoda ta pozwala zaoszczędzić wiele czasu, a także jest bardzo wydajna. Dzięki użyciu mixokreta wylewanie posadzek maszynowych nie pochłania aż tyle energii, co ręczne przerzucanie rozdrobnionej zaprawy. Ważnym atutem tego typu posadzek jest również możliwość dostarczenia materiału za pomocą węża na wysokość nawet kilku pięter. W przypadku wylewki ręcznej – te wszystkie prace należy wykonać przy użyciu wyłącznie własnych sił.