Każde schody musi posiadać balustradę schodową, która znacząco wpływa na komfort użytkowania i oczywiście wygodne. Najlepszym materiałem, który pozwala stworzyć niemal dowolną konstrukcję barierki jest metal. Dzięki temu będzie w pełni funkcjonalna i dodatkowo będzie posiadała walory estetyce w wybranym stylu. Przeczytaj ten artykuł do końca i sprawdź, czemu metalowe barierki to dobre rozwiązanie oraz poznaj ofertę firmy Mały Kowal.

Metal – jeden z najlepszych materiałów na barierki schodowe do domu

Schody musza być, wyposażone w barierkę, aby wchodzenie i schodzenie z nich było w pełni bezpiecznie, a także wygodne. Aby była trwała, solidna i prezentowała się oryginalnie, a jednocześnie elegancko, warto wybrać metal jako materiał konstrukcyjny. Balustrada schodowa z metalu daje możliwość stworzenia bardzo różnorodnych konstrukcji w wielu stylach, począwszy od tradycyjnych, a skończywszy na bardziej nowoczesnych oraz minimalistycznych. Dodatkowym atutem jest możliwość łączenia metalu z innymi materiałami, jak szkło hartowane czy drewno, dzięki czemu zyskuje się niezwykle szerokie możliwości aranżacyjne i bezproblemowe dopasowanie do stylu, w jakim urządzony jest dom.

Według przepisów prawa budowlanego, każde schody posiadające więcej niż 50 cm długości, muszą mieć barierkę o wysokości wynoszącej nie niej niż 90 cm. Kiedy ze schodów korzystają dzieci, odległość pomiędzy słupkami pionowymi lub innymi wzorami w wypełnieniu balustrady nie powinna być większa niż 12 cm. Można też zdecydować się na poręcz dodatkową na wysokości 75 cm. Istotną kwestią jest także postawienie na opływowy kształt, aby poręcz była funkcjonalna i miała dopasowanych do dłoni pochwyt. Sprawdzona firma Mały Kowal posiada wieloletnie dosadzenie w branży i wykonuje barierki na indywidulane zamówienie, według indywidualnych upodobań klientów, z wcześniejszym przygotowaniem projektu.

Co jeszcze warto wiedzieć o balustradach z metalu?

Jednym z ważniejszych atutów barierek metalowych jest oprócz ich kształtu, także możliwość nadania dowolnego koloru oraz wykończenia poprzez malowanie proszkowe. Dzięki temu można efektywnie zabezpieczyć balustradę przed działaniem korozji i nadać jej dodatkowy efekt, np. połysk czy też delikatne drobinki brokatu. Metal jest takim materiałem, że bez najmniejszego problemu może nadać pomieszczeniu lekkości, a także przestrzenności. Dzięki temu zyskuje się elegancką i ponadczasową poręcz, która będzie służyć przez wiele długich lat. Skorzystanie z oferty rzetelnej firmy Mały Kowal z Pruszcza Gdańskiego, znajdującego się w województwie pomorskim, której właścicielem jest Marek Kleinschmid, jest gwarancją najwyższej jakości usług, z indywidulanym podejściem do każdego klienta.