Niektóre połączenia śrubowe są narażone na oddziaływanie czynników powodujących ich samoczynne rozkręcanie się. Ma to miejsce zwłaszcza w podzespołach pojazdów. W związku z tym producenci części dodatkowo zabezpieczają te miejsca za pomocą kleju do gwintów Loctite 243. Produkt ten cechuje duża niezawodność, a przede wszystkim nieskomplikowana i szybka aplikacja.

Szerokie zastosowanie

W wielu maszynach i podzespołach połączenia gwintowane narażone są na ciągle drgania, co często skutkuje ich luzowaniem się. Dla stabilności, ale również prawidłowego działania konieczne więc jest zastosowanie dodatkowych rozwiązań, czyli poza skręcaniem, również klejenia. Do tego celu został stworzony klej Loctite 243, który można zakupić między innymi u dystrybutora, firmy WOROŃKO z Wrocławia. Produkt jest idealny także do połączeń, które są często rozkręcane, ale również wklejania łożysk, tulei czy doszczelniania płaskich powierzchni. Loctite 243 współpracuje ze wszystkimi rodzajami materiałów metalowych, zarówno aktywnymi, jak i pasywnymi.

Docenia go w szczególności branża motoryzacyjna, stosując go do montażu takich elementów jak między innymi skrzynia biegów, silnik czy pompy. Warto również zaznaczyć, że przy pomocy tego typu kleju anaerobowego można zoptymalizować koszty mocowania poszczególnych komponentów. Wynika to z faktu, że umożliwia zastąpienie otworów gwintowanych ślepych otwartymi oraz na przykład śruby z kołnierzem zębatym bądź żebrowanym zwykłą nakrętką wraz ze śrubą.

Wysoka wytrzymałość

Poszukując odpowiedniego kleju do zastosowań przemysłowych, przede wszystkim zależy nam na trwałym połączeniu, stworzonym przy jego pomocy. Wiele produktów reklamowanych jako wyjątkowo mocne w praktyce okazuje się bezużyteczna. Niemniej jednak klej Loctite 243 to znana i ceniona marka. Stąd też wybierając ten produkt można mieć gwarancję jego niezawodności. Dzięki właściwościom tiksotropiom materiału jego stosowanie jest procesem prostym, a przede wszystkim czystym. Ta cecha sprawia, że klej po nałożeniu na powierzchnię nie spływa, a z kolei jego utwardzenie następuje dopiero po całkowitym odcięciu powietrza na skutek połączenia ze sobą dwóch elementów w odpowiedniej pozycji.

To wyrób należący do klejów średnio demontowanych, co oznacza, że do odkręcenia śruby potrzebna jest nieco większa siła oraz narzędzia ręczne. W niektórych przypadkach może być konieczne podgrzanie gwintu i rozkręcanie na gorąco. To jednak świadczy wyłącznie o trwałości połączenia, jakie powstaje z użyciem Loctite 243. Produkt jest bowiem odporny na wysoką temperaturę, a także olej. Ponadto ewentualne lekko zabrudzone gwinty nie wpływają na jakość klejenia, choć warto wcześniej odpowiednio odtłuścić ich powierzchnię. Stąd też Loctite 243 jest niezastąpionym produktem w wielu warsztatach mechanicznych oraz zakładach produkcyjnych, zwłaszcza części samochodowych.