Warunki gruntowe nie zawsze są odpowiednie, aby wznosić obiekt bez obaw o osiadanie fundamentów. Aby wzmocnić podłoże, warto rozważyć zastosowanie technologii mikropali iniekcyjnych. Specjalizuje się w niej gdańska firma Geo-Tech, która posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w branży. Stawiając za priorytet satysfakcję klienta, oferuje ona rozwiązania szyte na miarę potrzeb inwestorów.

W trosce o bezpieczeństwo konstrukcji

Stabilne podłoże to bez dwóch podstawa każdego przedsięwzięcia budowlanego. Niestety, po przeprowadzeniu badań technicznych, często okazuje się, że mała nośność gruntu czy też wysoki poziom wód gruntowych, uniemożliwia swobodną realizację inwestycji. Aby uniknąć nierównomiernego osiadania fundamentów i nadmiernych zarysowań ścian, warto postawić na jedną z form posadowienia pośredniego. Do popularnych rozwiązań mających na celu wzmocnienie słabych gruntów należy technologia mikropali iniekcyjnych. Tego typu rozwiązanie znajduje zastosowanie nie tylko w budownictwie kubaturowym. Odznaczające się dużą nośnością mikropale służą bowiem też do posadowienia obiektów drogowych, przemysłowych bądź hydrotechnicznych. Co więcej, można ich użyć ponadto do wzmocnienia istniejących już fundamentów zabudowy miejskiej bądź zabytków.  Opisywana technika nie ma żadnych tajemnic przed gdańską firmą Geo-Tech, która może pochwalić się setkami udanych realizacji. Od lat współpracuje ona zarówno z podmiotami biznesowymi, jak i klientami indywidualnymi,  gwarantując realizację prac geotechnicznych na najwyższym poziomie.

Dodatkowe podparcie dla fundamentów

Proces wykonywania mikropali odbywa się w ramach jednego etapu technologicznego. Jak podkreśla przedstawiciel przedsiębiorstwa Geo-Test:

Razem z wkręcaniem w grunt rury iniekcyjnej z końcówką wiercącą, następuje jednoczesne tłoczenie zaczynu cementowego, który migruje w strukturę podłoża i stabilizuje ściany otworu. Mieszanina jest tłoczona pod wysokim ciśnieniem aż do momentu, kiedy to pojawi się na powierzchni terenu. Tak wypełniona żerdź systemowa pozostaje na miejscu jako zbrojenie,  poprawiając tym samym parametry geotechniczne ośrodka gruntowego.

Wydajne mikropale iniekcyjne mogą mieć średnicę od 40 mm do 300 mm, przez co, że w najtrudniejszych przypadkach będą przypominały masywne kolumny.  Jako że wykonuje się je pod dowolnym kątem, skutecznie przenoszą one nie tylko obciążania wciskające, ale też wyciągające. Powyższa metoda jest znacznie tańsza niż inne formy wzmocnienia podłoża, a także nie wymaga znacznych nakładów czasowych. Co więcej, mikropale iniekcyjne bez trudu da się zastosować na obszarach trudno dostępnych, gdyż do ich instalacji nie potrzeba ciężkiego sprzętu.