Zabezpieczenia rusztowań i przestrzeni wokół na placu robót na wysokościach to jeden z warunków, który gwarantuje bezpieczeństwo pracowników oraz przechodniów. Jest to możliwe dzięki niezbędnym elementom, do których zalicza się np. daszki ochronne, uziemienie, instalację odgromową, poręcze ochronne czy wygrodzenia placu. Jakie zalety dają takie rozwiązania?

Bezpieczeństwo pracy na rusztowaniach – jak je zapewnić?

Aby zapewnić bezpieczeństwo pracy na rusztowaniach, należy zadbać o prawidłowe wyposażenie konstrukcji w poręcze, krawężniki, daszki czy uziemienie – środki ochrony zbiorowej. Przepisy prawa dopuszczają także zastosowanie zabezpieczeń w formie siatki zamiast poręczy z rur. Wszelkie wymagania związane z zabezpieczeniem rusztowań i pracy na wysokościach reguluje Art. 112 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 6 lutego 2003 roku w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych (Dz. U. nr 47 poz. 401 z dnia 19 marca 2003 r.). Jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie podczas prac na wysokościach, to sprzedaż rusztowań aluminiowych, którą oferują renomowane przedsiębiorstwa, sprosta Twoim oczekiwaniom!

Czym się wyróżniają zabezpieczenia rusztowań?

Zabezpieczenia rusztowań w formie daszków ochronnych to konieczność przy konstrukcjach znajdujących się bezpośrednio przy drogach czy w pobliżu przejść dla pieszych. Daszki pokryte się materiałami szczelnymi i odpornymi na ewentualne przebicie przez spadające z wyższych pięter przedmioty. Rusztowania metalowe wymagają z kolei uziemienia i instalacji odgromowej. Profesjonalny montaż  wraz z ich odpowiednim zabezpieczeniem oferuje m.in. dystrybutor rusztowań S.K.A.T Rusztowania, który dba o kwestie związane z bezpieczeństwem swoich Klientów.

Zabezpieczenia rusztowań i przestrzeni wokół placu robót na wysokościach – skąd wybrać?

Wymagania pod względem bezpieczeństwa, jakie powinny spełniać rusztowania budowlane, jest bardzo długa. Takie konstrukcje muszą być trwałe, funkcjonalne, a także łatwe w montażu czy demontażu. Przede wszystkim powinny także gwarantować bezpieczeństwo nie tylko pracownikom, ale również wszystkim osobom, które przebywają w pobliżu. Dlatego warto korzystać z usług renomowanych dystrybutorów rusztowań, którzy oferują porządne konstrukcje, dostosowane do potrzeb użytkownika i budynku. Takie rusztowanie będzie pozytywnie wpływać na jakość wykonywanych prac i ich tempo. Przede wszystkim jednak nie będzie stanowić zagrożenia dla otoczenia i pracujących na nim osób.