Pompy głębinowe są urządzeniami przeznaczonymi do pracy w wodzie. Dzięki nim możliwe jest pompowanie cieczy z bardzo dużych głębokości. Instaluje się je w przypadku, gdy istnieje konieczność pozyskiwania wody ze studni głębinowej. Należy więc sobie uświadomić, że pracują one w skrajnie niekorzystnych warunkach. Gdy dojdzie do ich awarii, warto je zregenerować w Zakładzie Elektromechanicznym Krzysztofa Olszewskiego.

Jakie mogą być przyczyny awarii pompy głębinowej?

Pompa głębinowa zanurzona jest w wodzie. W ciągu doby uruchamia się i wyłącza dużo razy. O cyklach jej pracy można powiedzieć to, że są krótkie, ale intensywne. Wniosek więc jest prosty: prędzej, czy później może dojść do awarii tego urządzenia. Jej przyczyną może być np. skok napięcia w instalacji. Taki stan rzeczy występuje dosyć często. Dlatego też warto zadbać o kompleksowe zabezpieczenie elektryczne. Do innych powodów pojawiania się usterek można zaliczyć również np. nieprawidłowy montaż, niewłaściwy dobór pompy czy zły nastaw wyłącznika ciśnieniowego. W tym pierwszym przypadku sprzęt mógł być zanurzony zbyt płytko lub głęboko. Zakład Elektroenergetyczny Krzysztofa Olszewskiego zajmuje się przezwajaniem silników elektrycznych, wymianą łożysk. Oferta tej firmy obejmuje też regenerację: pomp hydroforowych, głębinowych, zatapialnych, do nawodnień, powierzchniowych, do brudnej wody, ciśnieniowych. Usługi świadczone są na najwyższym poziomie.

Jakie czynności wykonywane są w ramach regeneracji pompy głębinowej?

Podczas wykonywania regeneracji tego urządzenia, jest ono całkowicie rozbierane. Ma to na celu dojście do przyczyny usterki. Później mogą być wymieniane wirniki, wały, zawór zwrotny. Ten proces może także obejmować przezwojenie silnika elektrycznego. To, czy warto go przeprowadzać, zależy od rodzaju awarii. Regeneracja pompy głębinowej może się nie opłacać w przypadku, gdy mamy do czynienia z poważniejszą usterką. Często taka sytuacja dotyczy silnika. Może dojść np. do jego przegrzania lub przepięcia w instalacji.