Opakowania wykonane z tworzyw sztucznych idealnie sprawdzają się w bardzo wielu różnych branżach. Przemysł mięsny, rybny, cukiernictwo, a także sadownictwo chętnie korzysta z pojemników wykonanych z wysokiej jakości plastiku. Jest to uniwersalne rozwiązanie, które cieszy się dużą popularnością ze względu na łatwość w utrzymaniu czystości, lekkość, wytrzymałość, prostą i niezawodną konstrukcję, a także zajmowanie małej ilości miejsca (pojemniki można wkładać jeden w drugi). Sprawdź, co ma do zaoferowania firma Peksan!

Pojemniki z tworzyw sztucznych – strzał w dziesiątkę dla wielu branż

Wiele firm do magazynowania swych produktów potrzebuje odpowiednich pojemników, które będą nie tylko wytrzymałe, ale i lekkie, dostępne w szerokiej gamie kalorycznej oraz rozmiarowej. Nie bez znaczenia jest też wypełnienie ścianek – ażurowe lub pełne oraz odporność na działanie niskich temperatur – pozwala to np. na przechowywanie towarów w opakowaniach np. w chłodni. Rozwiązaniem takim są pojemniki z tworzyw sztucznych, które oferowane są przez sprawdzoną firmę Peksan. Opakowania świetne sprawdzają się w wielu branżach, jak cukiernictwo, przemysł spożywczy, w tym przetwórstwo mięsne, rybne, czy też owocowo-warzywne. W przeciwieństwie do skrzynek wykonanych z drewna, opakowania plastikowe są dużo bardziej uniwersalne i znacznie prostsze w utrzymaniu czystości, co jest bardzo ważne w przypadku kontaktu z żywnością.

Skrzynki wykonane z wytrzymałej mieszaniny tworzyw sztucznych idealnie sprawdzą się do transportu i magazynowania cięższych detali, natomiast pojemniki ażurowe dla detali lżejszych. Kolejną niekwestionowaną zaletą jest możliwość wybór pojemników obrotowych do sztaplowania, które można układać jeden na drugim tworząc stabilny stos/sztapel, natomiast przy obrocie o 180 stopni, puste pojemniki wchodzą jeden w  drugi, co pozwala zaoszczędzić około 65% przestrzeni podczas transportu i magazynowania pustych pojemników. Zminimalizowanie miejsca do przechowywanie pustych pojemników jest bardzo ważne i pozwala obniżyć skutecznie koszty prowadzenia działalności także  z ich zakupem, gdyż jest to jednorazowa inwestycja na długi czas.

Co jeszcze warto wiedzieć na temat pojemników z tworzyw sztucznych?

W zależności od indywidualnego zapotrzebowania danej branży, można wybrać pojemniki z ażurowym dnem i ściankami bocznymi lub też całkowicie wypełnione plastikiem. Pierwsze z nich służą głównie do przechowywania i transportu mięsa, przetworów mięsnych, artykułów spożywczych (np. owoców), wyrobów piekarniczych – zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza. Z kolei opakowanie pełne są bardzo uniwersalne i właściwie mogą znaleźć zastosowanie w wielu różnych branżach. Sprawdzona i posiadająca doświadczenie firma Peksan z Sanoka znajdującego się w województwie podkarpackim posiada niezwykle szeroką ofertę pojemników z tworzyw sztucznych o różnych wymiarach, w tym także odmienne wysokości ścianek bocznych i ilości uchwytów. Na koniec warto wspomnieć, że firma ta oferuje także palety i skrzyniopalety w wymiarach 1200x800mm lub 1200x1000mm oraz wyposażenie dodatkowe, takie jak pokrywy euro czy wózki transportowe.